Si hiqet njolla e veres? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si hiqet njolla e veres?

Si hiqet njolla e veres?

· 3 · 470

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 24-03-2020, 11:45:51
Si hiqet njolla e veres?

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-04-2020, 00:18:10
*Hidhini njollës shumë kripë që ta pijë verën. Kjo ndikon nëse reagoni në atë moment kur ju derdhet vera.

*Mblidheni verën me peshqir letre, më pas njollën lageni me qumësht, një orë para se ta lani.

*Edhe këtu ndihmon përzierja e sapunit me hidrogjen në sasi të njëjta.

*Hidhni ujë të gazuar, por përmbi lavaman, në mënyrë që ujë të kaloj përmes njollës.

*Nëse shenja është e thatë, trajtojeni me pastë për rrojë, më pas lajeni në mënyrën e zakonshme.

*Siç thuhet, pyka me pykë thyhet: derdhni në verën e kuqe verë të bardhë, më pas vendosni edhe sodë bikarbon përmbi njollë. Pas disa orësh lajeni. Gjithashtu, mund të ndihmojë edhe vodka.

*Tek heqja e njollave nga vera e kuqe gjëja kryesore është shpejtësia: sa më parë të reagoni, aq më parë do ta pastroni. /Klan Kosova

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 18:11:02

Temat e fundit