Si jane formuar liqenet? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si jane formuar liqenet?

Si jane formuar liqenet?

· 3 · 227

  • Postime: 25427
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:15:16
Si jane formuar liqenet?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 22:41:24
Liqenet si gropa te mbushura me uje mund te kene origjina te ndryshme. Keto jane llojet kryesore te liqeneve sipas origjines.
Liqene tektonike, Liqene vullkanike, Liqene te krijuar nga rreshkitja e tokes, Liqene te krijuar nga akulljanat dhe sefundmi liqene artificiale te krijuara nga dora e njeriut.

https://www.zerion.net/gjeografia-e-kontinenteve/liqenet-ne-evrope-!/
https://www.zerion.net/gjeografia-e-kontinenteve/liqenet-e-medha-nder-bukurite-natyrore-pergjate-kufirit-shba-kanada/
https://www.zerion.net/gjeografia-e-kontinenteve/liqenet-ne-ameriken-jugore/

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:09:26

Temat e fundit