Si jane ndertuar piramidat? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si jane ndertuar piramidat?

Si jane ndertuar piramidat?

· 3 · 244

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:11:55
Si jane ndertuar piramidat?

  • Postime: 28586
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 23:36:11
Piramidat jane ndertuar nga puna e qindra-mijerave punetoreve dhe sklleverve ne Egjiptin e lashte. Origjina e piramidave eshte ne varret me te thjeshta ne forme katerkendeshi, te perdorura ne Egjipt qe ne kohet me te hershme, qe me kalimin e shekujve teknika e ndertimit te tyre u perfeksionua deri ne ate mase sa u mundesuan dhe piramida gjigande si ajo e Gizes psh.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:14:31

Temat e fundit