Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Qytetari ri
« ne: 15-03-2021, 21:12:36 »

Postuar nga: M A X
« ne: 28-04-2020, 23:09:13 »

Teoria me e pranuar eshte se planetet jane formuar nga mjegullnaja primitive diellore, qe ne fillimet e sistemit diellor. Pas perfundimit te formimit te diellit nje mbetje e madhe gazi dhe pluhuri hapesinor ne formen e nje reje sherbeu si baze per formimin e planeteve qe perbejne sot planetet e sistemit diellor.
Postuar nga: 12:51
« ne: 21-03-2020, 18:13:13 »

Si jane ndertuar planetet?