Si krijohen rete? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si krijohen rete?

Si krijohen rete?

· 3 · 348

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:05:38
Si krijohen rete ne qiell?

  • Postime: 28586
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 29-04-2020, 00:30:52
Procesi i krijimit te reve ndodh keshtu: dielli ngroh siperfaqen e tokes dhe si rezultat ajri i ngrohte bashke me ujin e avulluar nga oqeanet, detet dhe vendburimet e tjera te ujit, ngjitet lart ne atmosfere, ku takohet me ajrin e ftohte dhe kondensohet duke formuar buleza te vogla uji te cilat sebashku mblidhen duke krijuar ato qe ne i quajme rete.
 

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:19:34

Temat e fundit