Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Qytetari ri
« ne: 15-03-2021, 21:19:34 »

Postuar nga: M A X
« ne: 29-04-2020, 00:30:52 »

Procesi i krijimit te reve ndodh keshtu: dielli ngroh siperfaqen e tokes dhe si rezultat ajri i ngrohte bashke me ujin e avulluar nga oqeanet, detet dhe vendburimet e tjera te ujit, ngjitet lart ne atmosfere, ku takohet me ajrin e ftohte dhe kondensohet duke formuar buleza te vogla uji te cilat sebashku mblidhen duke krijuar ato qe ne i quajme rete.
 
Postuar nga: 12:51
« ne: 21-03-2020, 18:05:38 »

Si krijohen rete ne qiell?