Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Qytetari ri
« ne: 15-03-2021, 21:16:03 »

Postuar nga: M A X
« ne: 28-04-2020, 23:53:59 »

Cunamet jane vale gjigande uji te krijuara ne oqeane apo dete nga shkaktare te ndryshem. Keto shkaktare mund te jene: Termete nenujore, shperthime vullkanike apo dhe perplasje trupash qiellore, si meteroite, ne dete.
Postuar nga: 12:51
« ne: 21-03-2020, 18:08:16 »

Si krijohet cunami/tsunami?