Si krijohet cunami? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si krijohet cunami?

Si krijohet cunami?

· 3 · 279

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:08:16
Si krijohet cunami/tsunami?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-04-2020, 23:53:59
Cunamet jane vale gjigande uji te krijuara ne oqeane apo dete nga shkaktare te ndryshem. Keto shkaktare mund te jene: Termete nenujore, shperthime vullkanike apo dhe perplasje trupash qiellore, si meteroite, ne dete.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:16:03

Temat e fundit