Si krijohet mjegulla? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si krijohet mjegulla?

Si krijohet mjegulla?

· 3 · 281

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 18:04:33
Si krijohet mjegulla?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 29-04-2020, 00:51:39
Kur ne nje vend te caktuar lageshtia eshte e madhe dhe tempertura e larte e mbi te kalon nje mase ajri e ftohte, atehere nga kontakti i ketij ajri te ftohte me siperfaqen e lagesht e te ngrohte uji kondensohet duke formuar ate qe quhet mjegull. Mjegulla mund te konsiderohet si nje re qe eshte shume afer siperfaqes se tokes.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 15-03-2021, 21:20:51

Temat e fundit