×
Hyrja
Profili

Si krjohet Nafta?

Si krjohet Nafta?

· 2 · 115

  • Postime: 21592

ne: 21-03-2020, 22:38:28
Si krjohet nafta?

  • Postime: 26676
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-04-2020, 22:57:08
Nafta si te gjithe vajrat e tjere natyrore eshte krijuar nga mbetjet fosile te organizmave te gjalle bimore apo shtazore, qe kane jetuar ne toke miliona vite me pare dhe qe me kohen jane dekompozuar dhe fosilizuar.

Temat e fundit