Si matet temperatura te femijet? - Pyetper

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Si matet temperatura te femijet?

 Si matet temperatura te femijet?

· 2 · 992

  • Postime: 28611
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-04-2020, 21:44:19
Në përgjithësi, temperatura e një fëmije duhet të jetë midis 36.5 ° C dhe 37.5 ° C, kur matet me një termometër oral. Por kjo mënyrë e matjes së temperaturës te foshnjat nuk është e saktë pasi ata nuk mund ta mbajnë termometrin nën gjuhën e tyre. Kur merret me një termometër në zorrën e trashë, temperatura e foshnjës duhet të jetë rreth 37.6 ° C. Matja e temperaturës së foshnjës nën krah është një metodë tjetër e përdorur zakonisht që është më e lehtë, por akoma më pak e saktë se një temperaturë rektale. Temperatura në krah zakonisht është pak më e ulët se temperatura rektale./Alsat-M

  • Postime: 203
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 15-03-2021, 19:11:57

Temat e fundit