×

Si mund te heqim celulitin?

Si mund te heqim celulitin?

· 2 · 33

  • Postime: 21103
InfoZ
ne: 24-03-2020, 17:52:56
Si mund te heqim celulitin ne kushte shtepie?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 07-04-2020, 21:34:53
Per te hequr celulitin nga trupi duhet te hiqni dhe kile nga trupi. Pra nese bieni ne peshe ka shance qe dhe celuliti te largohet. Nje trup ne forme te mire eshte nje trup me lekure te tonifikuar, qe sjell dhe uljen apo heqjen e celulitit. Per te arritur kete duhet aktivitet fizik dhe sport. Rregullisht dhe me plan. Plus duhet te beni kujdes me ushqimin. Sa hani dhe cfare hani. Vetem ushtrime fizike pa kujdes ne ate cfare hame nuk mund te sjelle rezultate te deshiruara. Kjo do ta hiqte deri ne nje fare mase celulitin, por duhet te jeni realist sepse celuliti ndoshta nuk do te hiqet totalisht ashtu sic mendoni ju, sepse kjo ka te beje dhe me moshen e gjenetiken.