Si mund te vrasesh veten? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si mund te vrasesh veten?

Si mund te vrasesh veten?

· 1 · 258

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 23-03-2020, 13:48:43
Asnjehere mos mendo se nuk ka shprese apo se nuk ka rrugezgjidhje. Vetevrasja nuk eshte zgjidhja. Jeta eshte e shenjte dhe e vlefshme per t'u jetuar. Nese mendon se je totalisht pa ndihme dhe nuk sheh me drite ne fund te tunelit, dije se cdo gje ndryshon dhe heret a vone, nje dite, drita do te shkelqeje edhe per ty.

Nese ke mendime per vetevrasje kerko ndihme apo keshille sepse gjithmone ka njerez te mire qe do te ndihmojne. Fol me familjaret, por nqs kjo nuk eshte e mundur, apo familja eshtse shkaktare e ketyre mendimeve per vetevrasje, atehere shiko te shoqeria apo miqte. Nese mendoni se nuk keni miq, shoke e te aferm qe nuk mundem apo nuk duan te ndihmojne, atehere drejtohu te vendet e specializuara per keto raste. Kerko ndihme apo keshilla te ndonje mjek, hoxhe apo prift, tek ndonje psikolog apo dhe te zyrat e shtetit. Fundja dhe ndihme e keshilla anonim tek anonimet ne internet mund te kerkosh. Madje dhe ketu ne kete faqe mund te shkruash per hallin qe ke. Ngado mund te kerkosh, vetem jeten mos mendo ta perfundosh.

Mendo se Zoti i jep njeriut aq halle sa mund te mbaje dhe jo me shume sec mundet, keshtu qe situata ne te cilen ndodhesh sado e keqe te duket, nje dite do te perfundoje dhe gjerat do te shkojne per mire. Kete ta them me siguri te plote.

Temat e fundit