Si prishet nje vajze? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Si prishet nje vajze?

   Si prishet nje vajze?

  · 3 · 1229

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  ne: 22-03-2020, 19:24:20
  Si prishet nje vajze?
   
  « Editimi i fundit: 03-09-2022, 17:17:13 nga M A X »

  #1 ne: 23-01-2023, 00:54:13
  Orgazma femërore është një nga mënyrat e arrijes së një ndjesi të kënaqësisë seksuale tek gratë. Orgazma femërore ndodh kur muskujt e zonës gjenitale të një gruaje kontraktohen dhe relaksohen në rrymën e një seri kontraktimesh. Kjo mund të shkaktojë një ndjesi të kënaqësisë dhe lumturie.

  Procesi i orgazmës femërore fillon me stimulimin e klitorisit, i cili është një organ i vogël, por shumë i ndjeshëm që gjendet në qendër të vulvës. Klitorisi është i lidhur me të gjitha zonat e tjera gjenitale femërore, duke përfshirë vaginën, gjëndrat e Bartholin dhe mbajtëset e gjëndrave.

  Si rezultat i stimulimit të klitorisit, një seri kontraktimesh muskujsh ndodh në zonën gjenitale femërore, duke shkaktuar një ndjesi të kënaqësisë dhe kënaqësisë. Këto kontraktime mund të ndodhin në rrymën e një seri dhe mund të jenë të ndryshme në intensitet dhe frekuencë nga një grua në tjetrën.

  #2 ne: 23-01-2023, 00:55:01
  Orgazma femërore është një nga reaksionet e trupit në kënaqësinë seksuale. Ndodh kur trupi i një femre arrin një pikë kulmi të kënaqësisë seksuale dhe shkakton një seri të rëndësishme të ndryshimeve fizike dhe emocionale.

  Gjatë orgazmës, muskujt e trupit të femrës fillojnë të kontraktohen dhe të relaksohen rreth 10-15 herë në secilën sekondë. Kjo është e ndjekur nga një rritje e shpejtë e frekuencës së rrahjes së zemrës dhe e presionit të gjakut.

  Në tru, ndodh një rritje e prodhimit të oksitocinës, një hormone që është e lidhur ngushtë me ndjenjat e kënaqësisë dhe meqënëse në tru ndodh një rritje e dopaminës, që është një neurotransmitor që ndihmon në ndjenjat e kënaqësisë dhe euforisë.

  Nëse një femër arrin orgazmën, atëherë ajo mund të ndjejë një ndjesi të kënaqësisë dhe relaksimit pas kësaj.

  Temat e fundit