Si ta lidhim kravaten?! - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ta lidhim kravaten?!

Si ta lidhim kravaten?!

· 36 · 16266

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 09-12-2007, 12:53:18
SI TË LIDHNI KRAVATËN NË GJASHTË HAPA
Vendosja e kravatës është një nga detyrat që tmerron shumë meshkuj. Nëse i përcjellni me kujdes udhëzimet e dhëna në këtë faqe, do të mësoheni që brenda ditës ta lidhni kravatën tuaj. Por nuk është krejt te lidhja e kravates apo jo? Çfarë do të jetë ngjyra, si do ta kombinoni me rrobat tuaja...

Përziej dhe përshtat

Hapi i parë është që të siguroni kravatën që i përshtatet këmishës tuaj.
Kravata solide i përshtatet këmishës "busy" (serioze), dhe këmishat me modele. Në anën tjetër, nëse doni ta veshni kravatën "funky" (melankolike) në punë atëherë kombinojeni ate me ndonjë këmishë solide. Vetëm mbani në mend që nuk duhen të përzihen kravatat me modele (yrneke), me këmishat që po ashtu janë me modele (yrneke) dhe anasjelltas. P.sh, kravata vija-vija me këmishën me katrora ju bënë të dukeni si palaço!

E gjitha që ju nevojitet është koha

Mos ia leni vetës më pak se 5-10 minuta për lidhjen e kravatës. Jepni vetës kohë të mjaftueshme në mëngjes për ta lidhur kravatën siç duhet dhe nëse nuk duket në rregull, duhet t'i kushtoni edhe pak kohë që ta korigjoni.
Për lidhjen e kravatës ju duhet ndihma e pasqyres. Para pasqyrës do ta matni gjatësinë e kravatës dhe do të bëni kombinimet këmishë-kravatë. Nëse keni arritur që ta gjeni kombinimin e mirë, ja në vazhdim se si mund ta lidhni kravatën në gjashtë hapa: 
« Editimi i fundit: 16-10-2020, 01:27:36 nga M A X »
Si te lidhni kravaten me 6 hapa.

Nisur nga GjumashiRubrika E Bukura

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 21-02-2008, 21:10:35
Burrat duhet te jene mjeshter  :D

 • Postime: 402
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 23-02-2008, 17:26:12
Nuk ia them fare te lidh karvate

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-02-2008, 17:35:43
ne univerzitetin tone duhet pa tjeter te kesh uniformen te plote qe te hysh brenda. dhe une qe i vogel kam pas shume deshire qe te vishm me kostum dhe qe heret kam mesuar te lidh kravaten keshtu qe tani e lidh dit per dit dhe nuk me duhet ndihma e pasqyres. per 15 sekonda gati e kam. ndersa gati te gjith koleget e mi ndonjeri nuk e lidh fare ndonjeri e ka lidhur niher dhe nuk e zgirdh (zgjidh) dot. hehe

 • Postime: 1582
 • Karma: +8/-1

#4 ne: 18-03-2008, 19:19:33
Dicka shume e thjeshte.

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 18-03-2008, 19:34:11
Per ata qe duhet te mbajne kravat cdo dite:

E lidh njeher dhe e zgjidh kur te duhet ta fusesh ne lavatrice LOL LOL LOL

e kam nga shkolla e mesme kete :D

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 19-03-2008, 18:58:28
kur kam pas punuar si bartender me nje lokal iranian duhet te vishja kemish me kollare,po asnjeher nuk e mesova dot se si lidhet kollarja ishte teper e veshtir gjithmon ma lidhte aji cuni qe punoja smundesha dot.haahaha

 • Postime: 27
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 21-03-2008, 21:24:22
Faliminderit shume Belinaa shume bukur per kete qe ke paraqitur ngelesh e pershendetur!

#8 ne: 29-03-2009, 14:47:09

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#9 ne: 01-08-2012, 14:45:45
une nuk di si lidhet..ama si terhiqet e di

 • Postime: 316
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 01-08-2012, 15:09:33
Kam pas probleme me kete kollare dhe e hiqja nga kemisha te pazberthyer. Por dikur ne nje seminar kisha kravaten te zgidhur dhe me eshte dahur ti vardisem punonjeseve te hotelit qe te me ndihmonin, dhe tani mbasi pata nje lekion te mire se si rregullohet kollarja tani se harroj me kurre.

eshte gje e bukur kur ta rregullojne te tjeret sidomos femrat

#11 ne: 01-08-2012, 18:14:46
Ti vetem nji kollare ke besoj, laj thaj vetem ate apo jo?

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#12 ne: 01-08-2012, 22:43:15
te lulja myllme me siguri

 • Postime: 316
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 01-08-2012, 23:28:12
Ti vetem nji kollare ke besoj, laj thaj vetem ate apo jo?
po me te ca sumatricen une ty sa vrima te ngelen pastaj

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#14 ne: 01-08-2012, 23:31:42
iiiiiiii llafe te pista .....

#15 ne: 02-08-2012, 18:24:50
po me te ca sumatricen une ty sa vrima te ngelen pastaj

Nuk ca gjo ti se e kursen.

 • Postime: 316
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 03-08-2012, 09:04:50
me ty moj vajze po

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 03-08-2012, 09:05:24
?????? ^o)

#18 ne: 03-08-2012, 16:34:06
me ty moj vajze po

Idiot hiqi duret. Shko laji. Apo kursen sapunin?

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 17-01-2013, 11:45:25
pershendetje

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#20 ne: 24-01-2013, 07:45:21
E marrim kravaten dhe ato te tjerat qe jane ne kramastar dhe  i bejme nyje njona ne tjetren dhe ia varim ne qafe atyre qe na bijne ne qafe

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 18-02-2013, 00:44:02
Pyetja duhet te shtrohet kush di ta lidhi. Une e kam mesuar, pasi kur punoja ne nje kompani, e kisha te detyrushem kravaten, tani jo. lol


Ky eshte modeli i Before you gone dhe modeli sic duhet.


Nje menyr se si behet.Naten dhe keni plot aplikacione per Smartfone qe e mundesojn ta mesoni.

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 27-02-2013, 10:38:41
pershendetje

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 28-02-2013, 12:47:24
pershendetje shoqeri

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 02-03-2013, 04:38:40
Pershendetje Nexhi.
SI ta lidhjm kollaren, themi ne.

Temat e fundit