×

Si te heq gelbazen?

Si te heq gelbazen?

· 2 · 73

  • Postime: 21111
InfoZ
ne: 24-03-2020, 14:55:14
Si te heq gelbazen?

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 29-04-2020, 23:00:46
Përbërësit: 7-8 copë të vogla xhenxhefil, një lugë e vogël piper të zi kokrra, një lugë mjaltë dhe dy filxhan ujë.

Përgatitja: Ngrohni ujin, dhe sapo të fillojë të vlojë, qiteni në të xhenxhefilin. Shtoni piperin, mbulojeni dhe lëreni të vlojë një minutë. Ulni zjarrin dhe lëren të zihet ngadalë edhe pesë minuta.

Do të duhet të fitoni lëng të kthjellët ngjyrë të verdhë. Ftoheni pak, pastaj kullojeni dhe ëmbëlsojeni me një lugë mjaltë.

Derisa është ende i ngrohtë, pini nga pak si çaj dhe shumë shpejt do të ndieni lehtësim të dukshëm.

Për shërim sa më të shpejtë, pini këtë çaj dy deri në tri herë në ditë.  /gazetaexpress