Si të kombinojmë ngjyrat? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si të kombinojmë ngjyrat?

Si të kombinojmë ngjyrat?

· 3 · 580

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 22-03-2020, 18:25:58
Si të kombinojmë ngjyrat baze per te formuar ngjyra te ndryshme?
 
« Editimi i fundit: 18-03-2021, 14:24:54 nga 12:51 »

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 24-04-2020, 16:38:05
Ngjyra Roze krijohet duke perzjere ngjyren e bardhe me ngjyren e kuqe.

Ngjyra Lejla krijohet duke perzjere ngjyren e kuqe me ngjyren e kaltert / blu.

Ngjyra e verdhe eshte ngjyre baze dhe nuk formohet me perzjerje ngjyrash te tjera.

Ngjyra e kaltert eshte ngjyre baze dhe nuk krijohet nga bashkimi i ngjyrave.

Ngjyra Portokalli krijohet duke perzjere ngjyren e kuqe me ngjyren e verdhe.

Ngjyra e gjelbert / jeshile krjohet duke perzjere ngjyren blu / kaltert me ngjyren e verdhe.

Ngjyra e zeze mund te krijohet duke perzjere ngjyren e kuqe me ngjyren e verdhe dhe me ngjyren e kaltert. Kuqe+Verdhe+Blu=Zeze.

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 18-03-2021, 14:22:49

Temat e fundit