Si te rrisim qerpiket? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Si te rrisim qerpiket?

   Si te rrisim qerpiket?

  · 2 · 231

  • Postime: 25421
  • Karma: +0/-0

  ne: 24-03-2020, 14:25:25
  Si te rrisim qerpiket?

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 23-04-2020, 18:02:56
  1. Para se ta veni kurorën e qerpikëve, vizatoni me ajlajner vijën e qerpikëve të epërm. Më pas, fërkojeni pak linjën e vizatuar, në mënyrë që të fitoni një efekt ‘mjegullor’. Kjo do të mundësojë që të mbetet pa u dukur shiriti që mbanë qerpikët artificialë.

  2. Qiteni ngjitësin në gisht dhe ngadalë lyejeni shiritin e qerpikëve artificialë. Pritni disa sekonda. Nëse vendosni që të vini qepalla pjesë-pjesë, të cilat duken më mirë, atëherë skajet e tyre duhet t’i zhytni në ngjitës, e më pas, me pincë, ngjitni në sy.

  3. Ngjiteni kurorën e qerpikëve në kapakun e epërm, sa më afër vijës së qerpikëve natyrorë, duke i shtrënguar paksa me gishta. Edhe qerpikët e ndarë duhet t’i veni në kapakun e epërm, kah këndi i jashtëm i syve.

  4. Në fund, me anë të lakuesit, lakoni qerpikët natyrorë dhe ata artificialë, si dhe vejeni maskarën.

  Një kujdes i veçantë duhet t’i kushtohet higjienës së qerpikëve artificialë, në mënyrë që të mos vijë deri te ndonjë infeksion. Qerpikët artificialë hiqen me tretës specifikë, gjë që duhet ta bëni me kujdes, në mënyrë që të mos dëmtoni qerpikët natyrorë.
  https://www.zerion.net/estetika/qerpiket-artificiale/
  https://www.zerion.net/estetika/gjerat-per-te-cilat-femrat-ndjehen-seksi/

  Temat e fundit