Si zihet kosi? - Pyetper

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si zihet kosi?

Si zihet kosi?

· 3 · 266

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2020, 16:52:19
Me tregoni qysh zihet apo behet kosi?

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-03-2020, 21:53:14
Perberesit: qumesht dhe fare kosi
Pergatitja e Kosit:
Qumeshti valohet dhe lihet te ftohet deri sa te duroj gishti. Hidhet ne ene, shtohet fara e perzier me pak qumesht (1 luge gjelle kos per 1 liter qumesht) dhe mbulohet ne vend te ngrohte per
2-3 ore. Ne stinen e veres ena mund te futet ne qese plastmasi dhe te lihet pa u
mbuluar. Kosi behet i tharte kur qumshti zihet i nxehte dhe hidhet shume fare kosi.

  • Postime: 204
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 16-03-2021, 08:48:20

Temat e fundit