Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Qytetari ri
« ne: 16-03-2021, 08:43:35 »

Postuar nga: M A X
« ne: 30-03-2020, 17:38:22 »

Receta nga Unegatuaj.com
Perberesit

250gr fasule te bardha
2 qepe te njoma, te prera holle
1 karrote, te prere ne kubik te vegjel
1 dege selino, te prere holle
1 spec jeshil, te prere holle
1 kungull te njome, te prere ne kubik te vegjel
200ml salce domatesh ose 2 domate te kaluara ne mikser
kripe
pak spec te kuq te embel (paprika)
vaj ulliri
ereza: majdanoz dhe koper te fresket, te grira holle
Fasulet duan nje kohe te gjate per tu ziere, per kete arsye i vendosim nje nate perpara ne nje ene me uje te ftohte dhe nje maje luge sode buke (1). Nese fasulet jane te reja, nuk eshte e nevojshme zbutja e tyre ne uje.
I ziejme fasulet ne uje pa kripe per rreth 30 minuta. I derdhim ujin e pare dhe i leme menjane.
Shtojme fasulet (4), rreth 1.5l uje dhe i ziejme te gjitha bashke per 1-1.5 ore ne zjarr te ulet. Une preferoj tenxheren me presion, e cila e redukton kohen e gatimit ne 30 minuta.

Shtojme pak spec te kuq te embel, majdanoz, koper, e rregullojme me kripe (5) dhe i ziejme akoma edhe per 10 minuta derisa e gjitha te marre shije . Nese shohim qe ka shume uje, vazhdojme zierjen derisa te arrijme trashesine e deshiruar.
Postuar nga: 12:51
« ne: 21-03-2020, 16:57:23 »

Qysh zjehen fasulet? Si te gatuajme fasule?