Sanxhaku

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Sanxhak - Novi Pazar. Tema informative dhe diskutime per krahinen e Sanxhakut.

M A X
29-09-2019, 23:08:48

Kur në Sanxhak të gjitha shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa

Sanxhaku me kryeqendrën Pazarin e Ri, kanë qenë të banuar me shumicë shqiptare por, politika e egër asimiluse të zbatuar nga Jugosllavia, sot shqiptarët janë asimiluar në kombësinë artificiale boshnjake. Në foto shihen ushtarër shqiptarë së basku me ushtarët italianë dhe gjermanë duke mbajtur fl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


ßåßy ღ
25-07-2012, 09:59:15

Sanxhaku shqiptar

Nga Fahri Xharra Ishte shtatori i vitit 1990, pas një dite zyrtare në fabrikën e tekstilit “Rashka” të Novi Pazarit, e pata një mbrëmje të “suksesshme” në një hotel të madh të atij qyteti. Ishte ende koha kur guxonim të flisnim atë çka mendonim. Ia dhamë vetes një “detyrë”, që sa më shumë të “mb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-11-2010, 01:13:37

Një pjese e harruar e Shqipërisë natyrale

Në një kohë jo shumë të largët, në hartën e dëshiruar të shqiptarëve, Shqipëria ishte ndryshe. Hartë që kurrë nuk figuroi si e tillë në enciklopeditë botërore. Edhe ato kopje të vogla të një shekulli me parë që iu dërguan fuqive të mëdha u dogjën më shpejt se çdo letër tjetër. Vetëm ne i ruajtëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Llapjanja, xhavo

Masakra e Jeni Pazarit (Tregut të ri)

Llapjanja
18-04-2006, 19:08:12
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe