×
Hyrja
Profili

Sporti i mendjes dhe i shpirtit.

Pergjigje nga: KleantR, Mishel Forever, Gerti1
Shah 101

KingS00l
ne: 27-05-2012, 03:40:45
Kampioni Robot i vitit 2012 ne Shah

Shah ♘

Konstantin Kosteniuk, babai i kampiones se shahut Aleksandra Kosteniuk per 2012, ja ka dalur perseri : robot tij "ChessKA" (i quajtur edhe Terminator Chess), ka rrahur përbindësh Kuka robot dhe ka fituar titullin World Robot Chess Champion. Me poshte jane disa video ku shikohet funksionimi dhe levizjet e Robotave [url=http://www.youtube.com/watch?v=TFeXUjQ8

Pergjigje nga: KingS00l
Motora Shahu
KingS00l Loja me e bukur deri me sot nepermjet ko...
Loja me e bukur deri me sot nepermjet kompjuterave mbahet kjo.
Chessworld.net presents: Rybka vs Houdini recent match, Game 1 - Sicillian Defence with 2. c3 Vini re se komentimin eshte shume i sinqert nga nje njeri i cili as nuk mund te afrohet ne Rankun e Elo-ve qe lozin. Ndiqni me vemendje ndesh

M A X
ne: 25-03-2011, 11:07:05
Zbulohen për herë të parë hile në shah

Shah ♘

Federata Franceze e Shahut pezulloi tre prej shahistëve më të mirë të vendit, për dhunimin e etikës së sportit nëpërmjet përdorimit të një sistemi të sofistikuar hileje, gjatë Olimpiadës së Siberisë, në shtator 2010.Treshja përdori një skemë të padëgjuar më parë, e cila përfshinte ndihmën e një ...

M A X
ne: 12-05-2010, 09:07:03
Shkëlqimi dhe rënia e “mbretërisë” së shahut

Shah ♘

Nëse Shqipëria ishte dikur një parajsë shahistësh, çfarë po ndodh tani në epokën e ndryshimeve të mëdha?Jemi në aneksin e stadiumit “Qemal Stafa”.Janë orët e para të mëngjesit. Suzana Kërciku po drejtohet me hap të ngadaltë në palestrën e saj të të menduarit. Lodra e saj e preferuar është kuti...

Berni
ne: 13-05-2008, 11:43:32
Federata e Shahut mbush 75 vjeç

Shah ♘

Federata Shqiptare e Shahut do të festojë 75-vjetorin e krijimit të saj. Në programin e hartuar nga drejtuesit e këtij institucioni, aktivitetet dhe festimet janë parashikuar që të startojnë sot (më 13 maj) e të përfundojnë në fund të muajit, më saktësisht në datën 30. "Federata e Shahut feston ...


Pergjigje nga: charlie, Syrgjyn, Sheqerkaa
tung


Berni
ne: 09-02-2007, 12:46:17
Shah, shtohet një tjetër Mjeshtër !

Shah ♘

Shahu shqiptar ka shtuar radhët e atyre që janë me tituj ndërkombëtar. Pas Erald Dervishit, që është Mjeshtër i Madh, por dhe Fatos Muçës, Ilir Seitajt dhe Iart Shytajt, të cilët kanë titullin Mjeshtër Ndërkombëtar, si dhe Ilir Karkanaqes, Mjeshtër i FIDE-s, tashmë për Shqipër...Berni
ne: 06-12-2006, 13:24:06
Tirane, klubet e shahut në garë për titullin kampion !

Shah ♘

Federata Shqiptare e Shahut zhvillon Kampionatin e 33-të Kombëtar Ekipor me pjesëmarrjen e ekipeve: Tirana, Apolonia, Lushnja, Dajti, Veleçiku, Tomori, Korabi, Kuçova, Luftëtari dhe Butrin...

KingS00l
ne: 06-12-2006, 02:47:00
Radjabov vs Deep Junior

Shah ♘

Ne Florence te Italise u zhvillua "Festival della Creativita".Me kete rast u dha mundesia per nje loje shahu te vetme midis GM Teimour Radjabov nga Azerbaijan dhe programit nga Israeli Deep Junior.Ne baze te listave Radjabov eshte numer nje poshte moshes qe ka dhe i klasifikuar numer 11 ne Bote ...KingS00l
ne: 25-11-2006, 17:30:41
Njeriu Kunder Kompjuterit - Historia

Shah ♘

Historia e Ndeshjeve Njeriu kundër Kompjuterit 1. 1997 --> Gary Kasparov - Deep Blue New York, Rezultati 3,5 - 2,5

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board