Shah ♘


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Sporti i mendjes dhe i shpirtit.

KingS00l
27-05-2012, 03:40:45

Kampioni Robot i vitit 2012 ne Shah

Konstantin Kosteniuk, babai i kampiones se shahut Aleksandra Kosteniuk per 2012, ja ka dalur perseri : robot tij "ChessKA" (i quajtur edhe Terminator Chess), ka rrahur përbindësh Kuka robot dhe ka fituar titullin World Robot Chess Champion. Me poshte jane disa video ku shikohet funksionimi dhe levizjet e Robotave [url=http://www.youtube.com/watch?v=TFeXUjQ8
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: KingS00l

Motora Shahu

KingS00l
25-05-2012, 01:25:04
Loja me e bukur deri me sot nepermjet kompjuterave mbahet kjo. Chessworld.net presents: Rybka vs Houdini recent match, Game 1 - Sicillian Defence with 2. c3 Vini re se komentimin eshte shume i sinqert nga nje njeri i cili as nuk mund te afrohet ne Rankun e Elo-ve qe lozin. Ndiqni me vemendje ndesh
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-03-2011, 11:07:05

Zbulohen për herë të parë hile në shah

Federata Franceze e Shahut pezulloi tre prej shahistëve më të mirë të vendit, për dhunimin e etikës së sportit nëpërmjet përdorimit të një sistemi të sofistikuar hileje, gjatë Olimpiadës së Siberisë, në shtator 2010.Treshja përdori një skemë të padëgjuar më parë, e cila përfshinte ndihmën e një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-05-2010, 09:07:03

Shkëlqimi dhe rënia e “mbretërisë” së shahut

Nëse Shqipëria ishte dikur një parajsë shahistësh, çfarë po ndodh tani në epokën e ndryshimeve të mëdha?Jemi në aneksin e stadiumit “Qemal Stafa”.Janë orët e para të mëngjesit. Suzana Kërciku po drejtohet me hap të ngadaltë në palestrën e saj të të menduarit. Lodra e saj e preferuar është kuti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-05-2008, 11:43:32

Federata e Shahut mbush 75 vjeç

Federata Shqiptare e Shahut do të festojë 75-vjetorin e krijimit të saj. Në programin e hartuar nga drejtuesit e këtij institucioni, aktivitetet dhe festimet janë parashikuar që të startojnë sot (më 13 maj) e të përfundojnë në fund të muajit, më saktësisht në datën 30. "Federata e Shahut feston ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ORNELATAFA, KingS00l, BeRni

Roela, shahistja 16-vjeçare !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-02-2007, 12:46:17

Shah, shtohet një tjetër Mjeshtër !

Shahu shqiptar ka shtuar radhët e atyre që janë me tituj ndërkombëtar. Pas Erald Dervishit, që është Mjeshtër i Madh, por dhe Fatos Muçës, Ilir Seitajt dhe Iart Shytajt, të cilët kanë titullin Mjeshtër Ndërkombëtar, si dhe Ilir Karkanaqes, Mjeshtër i FIDE-s, tashmë për Shqipër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-12-2006, 13:24:06

Tirane, klubet e shahut në garë për titullin kampion !

Federata Shqiptare e Shahut zhvillon Kampionatin e 33-të Kombëtar Ekipor me pjesë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

KingS00l
06-12-2006, 02:47:00

Radjabov vs Deep Junior

Ne Florence te Italise u zhvillua "Festival della Creativita".Me kete rast u dha mundesia per nje loje shahu te vetme midis GM Teimour Radjabov nga Azerbaijan dhe programit nga Israeli Deep Junior.Ne baze te listave Radjabov eshte numer nje poshte moshes qe ka dhe i klasifikuar numer 11 ne Bote ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

KingS00l
25-11-2006, 17:30:41

Njeriu Kunder Kompjuterit - Historia

Historia e Ndeshjeve Njeriu kundër Kompjuterit 1. 1997 --> Gary Kasparov - Deep Blue New York, Rezultati 3,5 - 2,5