×
Hyrja
Profili

Kampioni Robot i vitit 2012 ne Shah

Kampioni Robot i vitit 2012 ne Shah

· 1 · 282

  • Postime: 653
  • Gjinia: Mashkull
KingS00l
ne: 27-05-2012, 03:40:45
Konstantin Kosteniuk, babai i kampiones se shahut Aleksandra Kosteniuk per 2012, ja ka dalur perseri : robot tij "ChessKA" (i quajtur edhe Terminator Chess), ka rrahur përbindësh Kuka robot dhe ka fituar titullin World Robot Chess Champion.
Me poshte jane disa video ku shikohet funksionimi dhe levizjet e Robotave

1-st game Robot World Chess Match "Kuka - Chesska"

Kostia Kosteniuk - Russian Chess Robot Father

Robot Chess Kuka Chesska Kosteтiuk Russia Germania 20120519151109.mts

2-nd game Robot - Robot Chess match Kuka Chesska 2012-05-19 15:32:28

3-d game Robot - Robot Chess Match Kuka Chesska 2012-05-19 15:46:48

4-st Robot - Robot Chess Kuka Chesska 2012-05-19 16:05:23
 

Kampioni i mustaqeve

Nisur nga ßåßy ღRubrika Mix

Postimi i fundit 16-05-2011, 11:45:56
nga ßåßy ღ
Turpërohet kampioni

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 06-04-2011, 01:07:00
nga Gjumashi
Chelsea tregon kush është kampioni

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 02-03-2011, 04:50:03
nga SportNews
Interi është kampioni i ri i Evropës

Nisur nga M A XRubrika Futbolli

Postimi i fundit 23-05-2010, 01:20:02
nga M A X
Gjetan Keta, kampioni shqiptar i ringut në boks dhe Tai e Kikboks

Nisur nga BerniRubrika Sporti

Postimi i fundit 31-05-2008, 17:12:54
nga Berni