×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 27-01-2020, 15:46:40 »

Hajt me i six-pack inshallah 💪👍
na ka plas bicepsi Max spo na nxe kemisha .. lol
Postuar nga: M A X
« ne: 27-01-2020, 15:46:13 »

Workout ne kushtet e fshatit. Nuk ka justifikime  :D
 
Postuar nga: M A X
« ne: 27-01-2020, 15:36:54 »

Fillova palestren prap me ne fund.:)

Hajt me i six-pack inshallah 💪👍
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 27-01-2020, 15:23:07 »

Fillova palestren prap me ne fund.:)
Postuar nga: Grens(Wiliams)
« ne: 27-01-2020, 09:26:30 »

Hedhje   :-[ ...gjyle dhe ngritje.. :-[ peshe
Postuar nga: erlehta
« ne: 27-01-2020, 07:46:31 »

Aerobi ne kushtet e shtepise :D
Postuar nga: Charlie
« ne: 24-06-2019, 12:00:49 »

Po ja qe une nuk e kam profesion dhe as jo se jo trajner personal. Mjafton te lexosh dhe te shikosh ne Youtube ka plot ushtrime dhe udhezime ;) Mendoj qe ata qe kane trajner personal pak e kane edhe nga mendjemadhesia. Nje trajner mund t'i kushtoj deri 250Euro ne muaj ;),  kendej nga ne keshtu shkon pazari :D
Ky problemi i muskujve eshte pak interesant, une kam bere stervitje futbolli tek disa klube kur isha ne moshe me te re dhe asnjehere deri tash nuk kam pasur probleme, dhe si eshte zakon, tek futbollistet nje problem qe shfaqet gjithmone eshte problemi me gjurin (Miniskusin). Une as kete se kam pasur problem asnjehere. Kam disa miq qe asnjehere nuk kane bere aktivitete sportive(pervec hecjes normale) dhe iu eshte shfaqe problemi me gju(Miniskusi)
Postuar nga: M A X
« ne: 24-06-2019, 11:44:23 »

Kuptoj, por ki parasysh se ata qe shkojne cdo dite e kane profesion dhe kane personal trainer qe i drejton.
Nga eksperienca di them sepse para disa vitesh dilja e vrapoja cdo dite sa m'u krijua qe problem serioz me miskujt e kembeve sa m'u desh te beja terapi dhe desh kohe derisa ne kaloi.
Postuar nga: Charlie
« ne: 24-06-2019, 11:29:10 »

Eshte e vertete, mirepo,  kjo mund te jete kur fillon te besh palestere si fillestar, qe shumica fillojne t'i bejne te gjitha ushtrimet per nje dite :D . Ushtrimet zakonish mund t'i ndash, nje dite mund te ushtrosh pjesen e perparme (Gjoksin), diten tjeter mund ta ushtrosh pjesen mbrapa(Shpinda), pastaj diten tjeter mund ta ushtrosh pjesen e duarve(Bicepc, Tricepc) pastaj pjesen e krahrorit nje dite tjeter, edhe keshtu perseritet cikli prap pas 4 apo 5 dite. Kjo mendoj une te jep mjaftushem pushim per nje pjese te caktuar te muskujve. Gjithashtu, ka ushqime dhe suplemente te ndryshme ne kete aspekt. Dhe, megjitheate, une thash THUAJSE cdo dite :D
Postuar nga: M A X
« ne: 24-06-2019, 10:17:29 »


Une pervete per ata qe nuk me kane pare qe nje kohe te gjate kam ndryshuar teresisht :D dmth per te mire :D Pervec qe ne pune shkoj ne biciklete, ne mbremje thuajse cdo dite bej palester nga 1 ore ose me shume :D
Cdo dite palester nuk eshte e keshillueshme. Muskujve u nevojiten te pakten 48 ore te rigjenerohen dhe nese ben cdo dite nuk u jep kohe sa duhet e mund t'i demtosh.