Problem me MSN dhe Hotmail... - Sherbimet Email

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Problem me MSN dhe Hotmail...

· 4 · 1723

Problem me MSN dhe Hotmail...

· 4 · 1723

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 11-01-2008, 12:52:13
  Pershendetje

  E kam nje adrese hotmaili qe e perdor qe nga 2001. Bera gabimin dhe nje here u rregjistrova ne nje faqe shqiptare me kete adrese, rrezulltati eshte se mbrenda dites me vijne nje vagon emaila me rekllama nga faqe te ndryshme shqiptare, plus qe ne MSN me bejne add ca adresa qe se kam haberin as kush jane. Dmth emaili im thjeshte eshte shperndare neper rrjet edhe pse gjate rregjistrimin klikova qe te fshihet emaili im dmth te jete i padukshem, mos marr emaila nga adminat e as reklama etj etj...

  Eshte bezdi qe sa here identifikohem ti bllokoj dhe fshi gjithe, plus per junkmailin mos flas qe mbrenda dites me mbushet me mbi 50 emaila. :(

  Din dikush ndonje keshille?

  Ju falenderoj paraprakisht!

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 11-01-2008, 16:33:19
  Shume shpetim nuk ka nga kjo gje. Une e perdor pak, por kohe me pare kur e pata perdorur kisha aktivizuar nje opsion qe lejon te bllokosh emailin tend per ata qe nuk i njeh. Konkretisht, me kete opsion ti lejon te te dergojne email vetem ata persona qe deshiron. Ne kete menyre adresa te huaja dhe te panjohura nuk mund te te nisin emaile, dmth ata i nisin, por ty nuk te arrijne.
  Problemi eshte se MSN ka ndryshuar version dhe une nuk jam i sigurte nese ky opsion ekziston akoma apo jo. Shiko mos e gjen sepse ky do ishte shpetimi i vetem, nese deshiron te perdoresh Hotmail. Ndryshe perdor nje email tjeter ( Gmail, ose ate qe do te dhuroj une, i cili ofrohet po ashtu nga google gmail :D )

  • Postime: 211
  • Karma: +5/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 11-01-2008, 16:49:00
  Përshëndetje

  E kam një adrese hotmaili qe e perdor qe nga 2001. Bera gabimin dhe një here u rregjistrova ne një faqe shqiptare me këtë adrese, rrezulltati është se mbrenda ditës me vijnë një vagon emaila me rekllama nga faqe të ndryshme shqiptare, plus qe ne MSN me bëjnë add ca adresa qe se kam haberin as kush janë. D.m.th. emaili im thjeshtë është shperndare nëpër rrjet edhe pse gjatë rregjistrimin klikova qe te fshihet emaili im d.m.th. te jetë i padukshem, mos marr emaila nga adminat e as reklama etj etj...

  Është bezdi qe sa here identifikohem ti bllokoj dhe fshi gjithë, plus për junkmailin mos flas qe mbrenda ditës me mbushet me mbi 50 emaila. :(

  Din dikush ndonjë këshillë?

  Ju falenderoj paraprakisht!


  Aidke e Verdit moj, edhe unë e kam patur këtë problem, dhe kam rënë rehat. Hap Hotmail dhe kliko Options pastaj ndiq keto hapat:

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 12-01-2008, 00:50:10
  Keto hapa mund ta ndihmojne pjeserisht por jo plotsisht. Spamer-at shqiptare jane bere aq te zgjuar sa cdo here qe dergojne email e bejne nga adresa te ndryshme dhe shpesh nga sherbyes publike si Hotmail, Yahoo etj. Shpesh keto adresa jane fallco. Une u kam derguar ketyre shpesh ndonje "pershendetje te sjellshme" dhe nuk me ka ik hic sepse ato adresa nuk ekzistojne.
  Nejse keshillat e Milos mund te te heqin gjysmen e hallit a me shume.

  Temat e fundit