Shfletuesit - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Firefox, Internet Explorer, Opera si dhe shfletuesit e tjere.

M A X
30-06-2010, 00:36:50

Google Chrome merr vendin e tretë

Google Chrome merr vendin e tretë në tregun e shfletuesveNjë analizë e publikuar nga StatCounter ka gjetur se shfletuesi i kompanisë Google, Chrome e ka kaluar rivalin e saj Apple Safari, ndërsa shfletuesi i Google është shndërruar në shfletuesin e tretë më të popullarizuar në Shtetet e Bashkuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2010, 01:09:48

Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox

Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox

M A X
26-06-2010, 00:56:24

Google integron Adobe Flash në Chrome

Google integron Adobe Flash në ChromeTë enjten në mbrëmje, Google ka lansuar versionin e ri të shfletuesit të saj Chrome, në të cilin ka mundësuar edhe shtesën e Adobe Flash e cila është e integruar automatikisht, pas instalimit.Ky version i freskuar fillimisht ka qenë i mundur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2010, 16:44:17

Opera leshon versionin beta të shfletuesit të saj 10.60

Kompania norvegjeze e softuerëve Opera, sot ka lansuar versionin e saj më të ri të shfletuesit 10.60. dhe siç premtojnë zyrtarët e kompanisë, ky version do të jetë shumë më i shpejt krahasuar me atë paraprak.Madje, llogaritur në shifra, shfletuesi i ri do të jetë rreth 50 për qind më i shpejtë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-06-2010, 00:35:23

Internet Explorer 8 zgjeron perhapjen

Analistët e tregjeve kanë publikuar të dhënat tradicionale mujore mbi pjesëmarrjen në tregun e shfletuesve të internetit. Siç supozohet, fituesi më i madh del të jetë shfletuesi i kompanisë Microsoft - Internet Explorer 8.Shikuar në përgjithësi, kompania Net Applications raporton se rritje të pj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-05-2010, 01:22:33

Fillon zhvillimi i Chrome 6

Fillon zhvillimi i Chrome 6Para disa ditësh është paraqitur versioni i parë i shfletuesit të internetit Chrome 6. Në pyetje është versioni i cili është i qasshëm nëpërmes kanalit për shikim paraprak (preview) dhe atë për sistemet operative Windows, Mac i Linux.Ky hap nënkupton se bëhet fjalë për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-05-2010, 00:39:33

Shfletuesit Internet Explorer 6 i del afati

Shfletuesit Internet Explorer 6 i del afati

M A X
04-05-2010, 02:12:47

Mozilla për Android

Mozilla për AndroidAplikacionet për Android nuk janë stabile. Qartazi nuk ekziston mënyrë tjetër që të thuhet kjo gjë.Nëse kaloni tepër kohë duke tentuar të instaloni dhe testoni aplikacionet e reja në pajisjet me Android, atëherë jeni të njohur me këtë fakt.Kur kompania Mozilla...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2010, 23:47:14

Trojan si shtojcë e shfletuesit Google Chrome

Trojan si shtojcë e shfletuesit ChromeHakerët kanë krijuar një virus trojan i cili duket si shtojcë për shfletuesin e internetit të kompanisë Google.Porosia spam tenton të mashtrojë përdoruesit për të instaluar gjoja shtojcën e cila u mundëson mënyrë më të mirë për organizimin e dokumenteve të t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-04-2010, 18:16:06

Një milion shkarkime të Opera Mini për iPhone brenda 24 orësh

hfletuesi i Operas për iPhone është ngjitur në maje të aplikacioneve më të popullarizuara në iTunes vetëm brenda 24 orëve prej kur ështe lëshuar zyrtarisht për shkarkim.Opera Mini brenda 24 orëve të para është shkarkuar saktësisht nga 1.023.380 përdorues të iPhone. Ndryshe, në kompaninë Apple u ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
18-03-2010, 08:31:03

Internet Explorer 9

Ani pse edhe më tutje mbetet shfletuesi më dominues i internetit në botë, Microsoft Internet Explorer nga muaji në muaj është duke humbur pjesëmarrjen e vet në treg. Me paraqitjen e Internet Explorer 9, Microsoft planifikon të ndryshoj gjërat për të mirë.Gjatë ditës së djeshme, në konferencën e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
12-03-2010, 08:53:53

Google do të ketë dobi nga Internet Explorer 9

Përfaqësuesi zyrtar i kompanisë Microsoft ka deklaruar rishtazi se njëra prej kompanive e cila “do t’ia sheh hairin” versionit 9 të shfletuesit Internet Explorer do të jetë edhe Google.Pete LePage, njëri prej udhëheqësve të Microsoft, ka theksuar se Google do të ketë përparësi të mëdha nga avanc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-01-2010, 00:08:53

Google Chrome 4.0 edhe më stabil

Google Chrome 4.0 edhe më stabilKompania Google ka lansuar versionin e parë publik e stabil të shfletuesit të vet të internetit Chrome 4.0 i cili vjen me mbështetje për shtojca. Versioni i parë, siç kemi raportuar, ka qenë në dispozicion gjatë muajit të kaluar.Përveç mbështetjes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-01-2010, 01:02:22

Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6

Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6Shfrytëzuesve të interesuar Mozilla u ka ofruar versionin para-final RC1 (release candidate 1) të shfletuesit Firefox 3.6, i cili nuk do të dalloj shumë nga ai përfundimtar.Firefox 3.6 RC1 sjell me vete rreth 70 përmirësime të vogla të ci...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-01-2010, 17:14:02

Chrome bëhet shfletuesi i tretë

Chrome bëhet shfletuesi i tretëShfletuesit Chrome të kompanisë Google i janë nevojitur vetëm 16 muaj që nga vendi i tretë të largojë atë Safari të kompanisë Apple, derisa humbësi më i madh gjatë vitit të kaluar ka dalë të jetë shfletuesi Internet Explorer i kompanisë Microsoft.F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-01-2010, 01:00:46

Vjen Opera 10.5 Alpha

Vjen Opera 10.5 AlphaOpera ka paraqitur versionin Alpha të shfletuesit të vet me module të reja të ekzekutimit të kodit JavaScript (Carakan) dhe module të reja për skicimin e pamjeve (Presto 2.5). Edhe pse produkti ende është bukur jostabil, vërehet përshpejtim i dukshëm në të d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-12-2009, 01:59:55

Chrome para Safarit

Chrome para SafaritSipas rezultateve të hulumtimit të kompanisë NetApplications, shfletuesi i internetit i kompanisë Google e ka arritur atë Safari të Apple nga pikëpamja e popullaritetit.Matjet e NetApplications janë bazuar në statistikat e mbledhura nga rrjetet e faqeve të caktuara të internet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-12-2009, 01:58:30

Vjen Firefox 3.5.6

Vjen Firefox 3.5.6Përditësimi më i ri i shfletuesit Firefox të Mozillas me vete sjell përmirësime për tri lësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2009, 14:10:02

Zbulohen lëshime të reja në Internet Explorer

Zbulohen lëshime të reja në Internet ExplorerNjë haker anonim ka publikuar detajet e lëshimit të ri të sigurisë brenda Internet Explorer, i cili mund të përdoret për sulm në kompjuter të përdoruesve.Pranuesit e listës së email-ave (mailing list) me emrin Bugtraq në fund të javës së kaluar janë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2009, 22:11:48

Chrome për Mac në dhjetor

Chrome për Mac në dhjetorGoogle ka për qëllim që gjatë muajit të ardhshëm të lëshojë versionin stabil të shfletuesit Chrome për platformën Mac.Google është duke u përgatitur për lëshimin e shpejtë të versionit stabil eksperimental të shfletuesit të vet Chrome për platformën Mac....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
18-09-2009, 19:26:01

Versioni i parë stabel për shkarkim i Google Chrome 3

Versioni i parë stabil për shkarkim i Google Chrome 3Google ka lëshuar versionin e parë të shfletuesit të internetit Chrome 3 i cili vjen si versioni Chrome 3.0.195.21.Siç thekson Google, ky version ekzekuton 150% më shpejtë Javascript-in nga versioni i parë eksperimental dhe 25...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-09-2009, 19:08:21

Shkarkohen dhjetë milionë "Opera 10" për një javë

Shkarkohen dhjetë milionë Opera 10 për një javëShfletuesi norvegjez Opera në versionin e tij 10 është në radhën e atyre që së fundi janë paraqitur në treg, derisa mundësitë e tij të shumta kanë sjellë deri tek numri rekord i shkarkimeve, i cili, sipas pohimeve zyrtare të kompani...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-07-2009, 00:55:52

Gmail del nga versioni eksperimental

Gmail del nga versioni eksperimentalProdhimet dhe shërbimet e kompanisë Google gjithmonë janë subjekt i përqeshjes sepse gjenden në “fazën e përhershme eksperimentale”, me fjalë tjera, Google asnjëherë nuk ka dashur të marr përsipër përgjegjësinë e plotë dhe të thotë: po, këto j...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
26-06-2009, 13:51:32

Speed up your Firefox 3.0.1 – Part1

It’s been a long time now, we have not contributed any tips or tricks on firefox, After the release Firefox 3 many people have started using firefox.Today, we have come up with the first part of the continued post on tweaking firefox and making it more faster for browsing and use less memory and...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2009, 16:13:07

Vjen Opera 10 Beta 1

Kompania norvegjeze Opera Software me vite të tëra po përpiqet të arrij konkurrentët e saj në treg, mirëpo përkundër karakteristikave të mira të softuerit të saj, kjo nuk po i shkon edhe aq për dore.Versioni më i ri i Operas, i paraqitur në 10 Beta 1, do të mund t’i sillte kompa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-05-2009, 17:03:47

Google Chrome punon edhe me shpejt

Shfletues Chrome punon edhe më shpejtGoogle ka filluar me përditësimet automatike të versionit të ri të shfletuesit të internetit Chrome i cili premton punë më shpejt dhe më stabil sesa ai deri më tani.Për fillim, Google ka avancuar të mekanizmin e njohur JavaScript engine V8 i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2009, 07:00:21

Prodhuesit e shfletuesve të internetit ankohen në Windowsin e ri

Prodhuesit e shfletuesve të internetit ankohen në Windowsin e riKompania Microsoft për disa vjet rresht Bashkimit Evropian i paguan gjoba të mëdha për shkak të mënyrës se si janë programuar disa nga aplikacionet e saj, siç janë Windows Media Player e Internet Explorer, në pozita...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-05-2009, 01:26:15

Vjen versioni Firefox 3.0.10

Vjen versioni Firefox 3.0.10Firefox 3.0.10 sjell me vete rregullimin e problemit me “rrëzimin” e shfletuesit dhe korruptimin e memories, probleme këto të cilat ishin integruar në versionin 3.0.9Vetëm disa ditë pas lëshimit të versionit 3.0.9 Mozilla ka lëshuar edhe versionin 3.0.10 të shfletuesi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-04-2009, 14:46:23

Internet Explorer - më së dobëti në dhjetë vitet e fundit

Internet Explorer - më së dobëti në dhjetë vitet e funditVersioni i ri i shfletuesit të internetit nga tabori i Microsoftit, Internet Explorer 8, është lansuar për afro tri javë, mirëpo siç raportojnë analistët, në përdorimin e tij kanë vendosur vetëm rreth katër për qind e përd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-04-2009, 18:36:16

Firefox para Internet Explorerit

Firefox para Internet ExploreritSipas të dhënave statistikore të javës së kaluar, shflet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-03-2009, 23:53:21

Firefoxi i ri vjen vetëm në muajin qershor

Firefoxi i ri vjen vetëm në muajin qershorEdhe pse versioni i radhës së shfletuesit më të popullarizuar alternativ ka qenë i përcaktuar të paraqitet gjatë pjesës së parë të vitit 2009, nga tabori i Mozillas raportojnë se Firefox 3.5 do t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-02-2009, 20:22:06

Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7

Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7Përdorues të shumtë nuk përdorin opsionin Automatic Update në kuadër të sistemeve të tyre operative Windows, e siç raportojnë ekspertët e sigurisë, kjo është pikërisht arsyeja pse gjatë disa ditëve të fundit janë shënuar shfrytëzime më të shtuara të lëshim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-12-2008, 14:14:41

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

ërdoruesit e shfletuesit më të popullarizuar të internetit, Internet Explorer, i rekomandojnë njëri-tjetrit që të kalojnë në ndonjë shfletues tjetër, derisa të mos rregullohet “vrima” serioze e sigurisë në këtë që e ka krijuar Microsoft, shkruan BBC.Sipas mendimit të ekspertëve të internetit, fa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 13:30:09

"Lunarscape" tre shfletues ne nje

Nje ide interesante eshte vene ne jete nga firma "Lunarscape" me browser-in me te njejtin emer. Ky shfletues bashkon tre "Rendering-Engines" Trident (Internet Explorer), Gecko (/Mozilla/Firefox) dhe WebKit (Safari, Google Chrome) duke mundesuar qe me dy klikime te nderrosh platforme sipas deshir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2008, 11:32:30

Vjen versioni i ri i Opera-s

Opera Software ka lansuar versionin më të ri të shfletuesit të saj të internetit. Prej risive Opera në versionin 9.6 lavdërohet më së shumti për shpejtësinë e rritur gjatë hapjes së faqeve të internetit.Versioni i shfletuesit Opera 9.6, përveç shpejtësisë më të madhe, do të ketë edhe e-mail klie...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2008, 20:07:55

Këshilla për shfletim më të rehatshëm me Chrome

Shfletuesi i vockël dhe pa pagesë nga kompania Google, fsheh shumë gjëra praktike të cilat nuk mund të vërehen qartazi. Nëse keni qenë të guximshëm dhe keni filluar ta përdorni, ua sjellim disa këshilla që prej tij të mund të nxirrni më të mirën.Shfletuesi Chrome nga Google ka zgjuar shumë inter...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2008, 10:45:06

Lundroni si ne Kine

...dhe ky ne kuptimin e vërtetë te fjalës. Siç mund ta dini ne Republiken Popullore te Kines ekziston një Firewall i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-08-2008, 09:50:33

"Ubiquity" - nje tjeter plugin per Firefox

"Ubiquity" eshte nje tjeter plugin per Firefox 3 qe e thjeshteson goxhaperdorimin e ketij shfletuesi si dhe lehteson lundrimin ne internet.Pas instalimit te "Ubiquity" duke perdorur kombinim e tasteve "CTRL" + "Hapesire bosh" hapet nje dritare e vogel, ne te cilen me ane te disa komandave (ne ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-08-2008, 16:34:14

Snowl - Shtojca për Firefox qe mund te revolucionarizoje komunikimin ne internet

Snowl është një shtojce për Firefox qe mendohet se do të ndryshoje shumë mënyrën e komunikimit ne interet. Me Snowl mund te mblidhen ne një vend te vetëm informacione nga burime të ndryshme .Për me shumë këtu:

M A X
22-07-2008, 00:27:45

Fjalor drejtshkrimor për Firefox dhe Thunderbird

Shkarkimin e Fjalorit drejtshkrimor të gjuhës shqipe (500.000 fjalë e trajta fjalësh ) përFirefox dhe Thunderbird mund ta bëni duke klikuar [ur=http://www.shkenca.org/index.php?option=content&task=view&id=69l]këtu[/url].Datekae shkarkuar(

M A X
22-03-2008, 14:02:52

Portali shqiptar i Mozilla-s

Ne këtë adrese

M A X
11-03-2008, 14:47:19

Opera ne gjuhen shqipe

Ekzistojne dy perkthime ne shqip per shfletuesin Opera.Perkthimi i pare gjendet ketu: