Shfletuesit


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Firefox, Internet Explorer, Opera si dhe shfletuesit e tjere.

erlehta
23-05-2012, 01:16:56

Përfundon hegjemonia e “Internet Explorer”

Për herë të parë në historinë e internetit, “Google Chrome” është browser më i preferuar në botë, ndërsa ka lënë pas aplikacionin e “Microsoft”, “Internet Explorer”. Të dhënat analitike të një shërbimi të specializuar treguan se në datat 14-20 maj, Chrome ka qenë në mënyrë konstante programi më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2011, 09:16:14

Mozilla zgjeron partneritetin e kërkimit me Google

Mozilla ka zgjeruar partneritetin e saj të kërkimit me kompaninë Google, të paktën edhe për tre vjet të tjera.Sipas kushteve të marrëveshjes, Google do të vazhdoj të jetë kërkues aktual për shfletuesin Firefox. Kushtet financiare të marrëveshjes mes këtyre dy kompanive nuk janë bërë publike.Marr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-11-2011, 16:38:13

API e HTML 5 për ekran të plotë në Firefox Nightly

Mbështetja për API-në e HTML në ekran të plotë ishte lajmëruar së fundi në versionin nightly të Firefox. Ai ua mundëson aplikacioneve të uebit që ta nyjëzojë shfletuesin në ekran të plotë dhe ta shtrijë një element të një faqeje të vetme për ta mbushur paraqitjen e përdoruesit.Veçoria do të jetë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-11-2011, 17:05:47

Opera lëshon 11.60 Beta

Gjatë javës, Opera e ka lëshuar për shkarkim versionin e ri të Opera 11.60, i cili përfshin HTML5, mbështetje për mikro-data si dhe ECMAScript 5.1.Opera 11.60 beta përfshin edhe funksionin e ri i cili është kompatibil me HTML5, i cili mundëson funksionalitet më të mirë për zhvilluesit, si dhe in...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-11-2011, 12:04:27

Firefox 8 i gatshëm për shkarkim

Shkarkojeni Firefox 8 sot, një ditë përpara se që është bërë planfikimi për lëshim zyrtar më 8 nëntor.Është normale për versionin e ri të Firefox që të jetë i gatshëm për shkarkim në serverët FTP të organizatës Mozilla përpara se të bëhet lëshimi zyrtar dhe Firefox 8 nuk përjashtohet. Ky version...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-11-2011, 16:36:14

Internet Explorer zbret nën nivelin e 50 % të përdoruesve

Chrome dhe Safari janë më të përdorur nga smartphone dhe tablet, sipas Netmarketshare.com kjo ul në përqindje përdoruesit e software-it të Microsoft, që për herë të parë prej dhjetë vjetësh zbret nën nivelin e 50 % të përdoruesve të software-ve për internet.Mbetet gjithnjë programi më i përdorur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-10-2011, 23:27:40

Hapni faqet në HTTPS me Firefox

Shfletimi nëpër një rrjet të sigurtë është diçka që, me siguri, sedo të donit ta bënit. Zakonisht, faqet happen përgjatë protokolit HTTP dhe përgjatë atij HTPPS edhe nëse është i gatshëm. Në mesin e shumë rrugëve për ta hapur një uebfaqe përgjatë protokollit HTTPS, shtojcat janë për shfletues ja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-10-2011, 23:24:28

Mozilla arnon 11 vrima të Firefox

Gjatë javës së kaluar, Mozilla arnoi 11 vrima në versionin për desktop të shfletuesit Firefox, kur edhe u bë lëshimi i verisonit 7.Ndërmarrja ka marrë mjaft kritika për shkak të periudhës së shkurtër ku edhe bëhet lëshimi i çdo version të ri të shfletuesit Firefox. Firefox 7 paraqet përditësimin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-08-2011, 15:57:41

Firefox 6

Versioni 5 ishte lëshuar më 20 korrik, ndërsa tani ësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-08-2011, 17:10:06

IE9 kryeson për mbrojtje kundër sulmeve keqdashëse

Microsoft ka filluar javën e fushatës së vet PR (Mardhëniet me Publikun) duke e theksuar një studim që e paraqet shfletuesin e vet Internet Explorer 9 në vendin e parë.Studimi, i kryer nga grupi i pavarur NSS, kreu një test në mbrojtjen e sulmeve keqdashëse në mesin e pesë shfletuesve më të njoh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-08-2011, 15:57:11

Firefox do të kërkojë leje për instalim të shtojcave

Mozilla do t’i pyes përdoruesit nëse ata duan të lejojnë instalimin e shtojcave, së bashku me daljen e versionit të ri të shfletuesit Firefox.Shtojcat janë të njohura për përdoruesit e shfletuesit Firefox, por Mozilla ka pasur probleme gjatë të kaluarës me shtojca të atilla të palës së tretë që ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-08-2011, 03:12:28

Cili “Browser” është më i shpejti?

Studiues kanë analizuar një sasi të madhe informacioni, për të përcaktuar se cili “browser” (programi që përdorim për eksplorimin e internetit) është më i shpejti. Të dhënat u mblodhën gjatë një muaj në 200 faqe interneti, me 1.86 miliard matje individuale. Studimi nxori fitues Google Chrome. Në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-08-2011, 14:36:35

Uebshfletuesit e hapur tani kryesojnë

Sipas statistikave të reja, uebshfletuesit e hapur tani përbëjnë shumicën e atyre që lundrojnë në ueb, ndërsa Firefox është kaluar nga shfletuesit WebKit.Ashtu siç është lajmëruar nga Peter Beverloo nga Google, numrat e muajit korrik për StatCounter tregojnë që Firefox dhe Chrome, të kombinuara,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe