Chrome rritet, Internet Explorer bie - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Chrome rritet, Internet Explorer bie

· 1 · 577

Chrome rritet, Internet Explorer bie

· 1 · 577

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 04-11-2010, 10:29:12


  Në tregun e shfletuesve të internetit në tetor janë vazhduar trendet e mëhershme të cilat tregojnë për rritjen e shpejt të Chrome në dëm të Internet Explorerit.

  Sipas të dhënave statistikore të cilat i ka grumbulluar kompania Net Applications në tetor kanë vazhduar trendet e mëhershme në tregun e shfletuesve të internetit.

  Kështu, Chrome vazhdon të rritet shpejt dhe atë kryesisht në dëm të Internet Explorerit, përderisa Firefox, Safari e Opera praktikisht nuk ndryshojnë pjesëmarrjen e tyre në treg.

  Internet Explorer edhe më tutje është shfletuesi bindshëm udhëheqës i internetit, mirëpo pjesëmarrja e tij ka rënë nga 59.7% në shtator, në 59.3% në tetor. Në vendin e dytë është Firefox i cili ka rënë lehtazi nga 23 në 22. 9%, përderisa Chrome në të tretin ka shënuar rritje nga 8 në 8.5%. Safari është në vendin e katër me 5.3% të pjesëmarrjes e cila praktikisht nuk ka ndryshuar krahasuar me shtatorin, gjersa Opera ka shënuar rënie nga 2.4 në 2.3% të pjesëmarrjes. /Telegrafi/

  Temat e fundit