Cili Shfletues Mendoni Se Eshte Me I Miri? - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Cili Shfletues Mendoni Se Eshte Me I Miri?

Internet Explorer
8 (13.6%)
Mozilla Firefox
23 (39%)
Opera
4 (6.8%)
Google Chrome
19 (32.2%)
Safari
2 (3.4%)
Te Gjithe
0 (0%)
Tjeter
3 (5.1%)

Numri i anetareve qe votuan: 34

Cili Shfletues Mendoni Se Eshte Me I Miri?

· 9 · 5002

Cili Shfletues Mendoni Se Eshte Me I Miri?

· 9 · 5002

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  ne: 05-07-2010, 23:01:24
  Cili shfletues mendoni se eshte me i miri (sipas shpejtesise, dizajnit etj)?
  Une mendoj se Google Chrome eshte me i miri pasi eshte me i thjeshte por edhe me i shpejte. :D

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 06-07-2010, 00:36:00
  Une votova per Firefox, sepse ne punen time si webmaster Firefox i ka te gjith ato qe nevojiten. Chrome nuk ka te share dhe ne disa aspekte eshte me i mire se FF, por akoma ka per te arritur ne menyre qe te zevendesoje Firefox-in. Keto per mua, ndersa per nje perdorues te thjeshte besoj se Chrome eshte me ideal.

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #2 ne: 31-08-2010, 23:09:05
  Mozilla Firfox   №❶

  • Postime: 455
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 15-10-2010, 20:00:38
  Nr 1 : Internet Explorer
  Nr 2 : Mozilla FireFox


   Por Internet Explorer është më stabil dhe mi i qëndruar dhe i pa ngatrruar kurse FireFox më  pëlqen për disa arsyje sepse të mundëson disa gjëra të cilat të mungojn në Internet Explorer.
   internet  Explorer është më stabim dhe më i aftë për të lexuar databasen e në serveri  virtaul i cili është aktiv.
  Merr këshilla nga : Netstat -vat by Sean Michael Kerner (bio)

  Microsoft Internet Explorer i 9 është tani për zhvilluesit të provoni dhe test - Ju shikoni IE9 platformen nuk është më vërtet se si ishte më par në IE8 tani ka diqka të këndëshme dhe të veqant nga përmbatja dhe ndërtimi - shpentëzisa është shum e avancuar përpunimi i ngopjes me të dhëna bëhet në mënyr më të avacuar se ne qdë shfletues tjter...
  IE9 ashtu siç është aktualisht në dispozicion mungon tabs. I mungon një buton kthehet dhe i mungon një address bar. Sipas mendimit tim, kjo është një shfletues i gjymtë që nuk përfaqësojnë moderne web browsing model përdorim në të gjitha. Ideja për Microsoft është që të nxjerr tipare të reja, pa konfuzionin e një shfletues të plotë - edhe pse pse tabs, shiritin e adresave dhe skedat do të bëjë që është përtej të kuptuarit tim.

  Në përvojën time, ajo është tabet, sustat mbrapa dhe shiritin e adresave që në fakt ndihmë zhvilluesve për të përcaktuar nëse punon diçka. Ka shumë të sigurisë dhe çështje të lidhura me punën që ka skeda të shumta të hapura në të njëjtën kohë. Duke kufizuar IE 9 , Microsoft qoftë duke siguruar një mjedisi të virgjër që nuk pasqyron botën e vërtetë.

  Ndërsa unë e kuptoj motivimin e drive test kufizuar IE9, kur ju krahasojnë atë me si Mozilla e tyre rivale është dhënë një developer preview, qasje e Microsoft-it ka kuptim edhe më pak për mua.

  Aktualisht ka një vrojtim Mozilla Firefox 3.7 zhvilluesi në dispozicion, testimi i të gjitha llojet e tipare të reja, duke përfshirë nga-e-procesit plugins (diçka që IE 9 nuk është aktualisht testimit). Kjo është një shfletues i vërtetë me tabs mbrapa, buton dhe shiritin e adresave dhe ajo i ngjan browser real botën moderne. Ajo mundëson zhvilluesve për të parë se si në fakt të shfletuesit do të punojnë dhe nuk përpiqet të fshehë metat e saj duke e kufizuar funksione të rëndësishme.

  Po kjo është një hap pozitiv përpara për Microsoft të ofrojë një vrojtim të hershme të IE 9, por për shitësit hapur shfletuesin burim që e par për kursin. Ajo është vetëm duke pasur një proces të hapur dhe transparent zhvillimin e që të gjitha mete mund të gjenden dhe të zhvilluesve të vërtetë mund të angazhohen me platformë.

  Microsoft do të ketë një beta të IE 9 në dispozicion në disa pika të cilat do të jetë një shfletues të plotë dhe unë mendoj se do të jetë një pikë e mirë fillestare për zhvilluesit për të provuar Apps dhe faqet. Deri atëherë IE 9 vrojtim është interesante për të parë, por nuk është aq e praktikisht të dobishme si ajo mund të ketë qenë.
  Kliko këtu

  • Postime: 40
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #4 ne: 04-01-2011, 23:41:50
  Cili shfletues mendoni se eshte me i miri (sipas shpejtesise, dizajnit etj)?
  Une mendoj se Google Chrome eshte me i miri pasi eshte me i thjeshte por edhe me i shpejte. :D

  Firefox eshte King! si nga siguria ashtu edhe nga shpejtesia.

  Por edhe Chrome ne te vertet momentalisht eshte me i shpejti por ka disa gjera qe nuk e pelqej se e mban historin po mendoje "Cache" edhe pse e zgjedh qe pasi te mbyllni Chrome te fshihen te gjitha ato gjinden atu.

  IE9 beta eshte nje dizajne mjaft i mire ndoshta me i mire por nese nuk e keni Windows7 nuk punon ne at shpejtesin e duhur.

  • Postime: 32
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #5 ne: 22-01-2011, 18:55:00
  Kam provuar  4 shfletues por me i miri per mua, si nje perdoruese e thjeshte flas, eshte Mozilla. Jam teper e kenaqur me te. Degjoj shpesh te thuhet qe Chrome eshte me i miri por mua nuk me rezulton ashtu.

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #6 ne: 20-04-2013, 00:59:55
  Google Chrome

  • Postime: 88
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 24-04-2013, 14:51:57
  Persa i perket shpejtesise eshte Chrome,ndersa per personalizimin eshte Firefox.

  • Postime: 39
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 12-08-2013, 09:51:50
  Persa i perket sigurise - Dragon internet Browser (Derivat i Chrome nga COMODO)
  qe gjithashtu ofron Virtual Web Browser. E kombinuar me COMODO Internet Security arrin te japi rezultate te papara ne nje PC dhe siguri te plote.

  Persa i perket shpejtesise Mozilla Firefox (me pak modifikime arrin te kthehet teper i shpejte dhe mbi te gjitha nuk shfaq probleme me leak memory)

  Temat e fundit