Firefox 3 - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Firefox 3

· 2 · 568

Firefox 3

· 2 · 568

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 06-07-2008, 11:38:49
  Prej disa javësh është gati per shkarkim dhe perdorim edhe versioni i tretë Firefox.
  Personalisht kam pasur probleme me te (ndoshta për shkak te PC) por ne përgjithësi eksperiencat me Firefox 3 janë pozitive.

  Shkarko
  Firefox Shqip për Windows

  Shkarko
  Firefox Shqip për Linux

  Shkarko
  Firefox Shqip për Mac OS


  Me shumë info mund të merrni këtu: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
  ose ne shqip këtu: http://www.mozilla-europe.org/sq/

  Firefox is so sexy :D
  « Editimi i fundit: 07-07-2008, 10:50:57 nga M A X »

  • Postime: 328
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 07-07-2008, 14:34:58
  LINUX, Firefox 3.0 mund të instalohet kështu:
  Si root apo me sudo:

  Kodi: [Zgjidh]
  tar xfvj firefox-3.0.tar.bz2pastaj aty kur është bërë 'ekstrahimi' me komandën cd futemi në 'direktiorumin' e sapokrijuar firefox dhe ekzekutojmë komandën firefox nga terminali.Pra,si root apo me sudo:
  Kodi: [Zgjidh]
  cd firefox
  Kodi: [Zgjidh]
  firefox
  Firefox 3.0 është e integruar në Ubuntu Linux, versioni 8.04.1 LTS.

  Temat e fundit