Firefox 8 i gatshëm për shkarkim - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Firefox 8 i gatshëm për shkarkim

· 1 · 491

Firefox 8 i gatshëm për shkarkim

· 1 · 491

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 08-11-2011, 12:04:27
  Shkarkojeni Firefox 8 sot, një ditë përpara se që është bërë planfikimi për lëshim zyrtar më 8 nëntor.
  Është normale për versionin e ri të Firefox që të jetë i gatshëm për shkarkim në serverët FTP të organizatës Mozilla përpara se të bëhet lëshimi zyrtar dhe Firefox 8 nuk përjashtohet. Ky version i këtij uebshfletuesi mund të shkarkohet që tani.

  Shkarkimi mund të bëhet këtu: ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/8.0/. Ky version mund të përdoret në sistemet operative Windows, Mac dhe Linux.

  Veçoritë që e karakterizojnë këtë version të ri janë:

  -Kërkon porositë në Twitter nga shiriti i adresës;

  -I ngarkon tabet me kërkesë në fillim

  -Shtojcat e pales së tretë tani vetvetiu janë të ndalura

  Ky version mbase edhe mund ta rikthejë kryesimin e bindshëm të këtij shfletuesi të uebit, i cili po pëson rënie në treg, ndërsa sfiduesi tjetër, Google Chrome është duke përparuar dita-ditës dhe, nëse vazhdohet më këtë ritëm, Chrome edhe mund ta kalojë shfletuesin Firefox. Firefox ndodhet në vendin e dytë, pas shfletuesit Internet Explorer 6, i cili ka përdorim më të madh se sa Chrome dhe Firefox bashkë./pcworldalbanian

  Temat e fundit