Google Chrome punon edhe me shpejt - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google Chrome punon edhe me shpejt

· 1 · 459

Google Chrome punon edhe me shpejt

· 1 · 459

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 30-05-2009, 17:03:47
  Shfletues Chrome punon edhe më shpejt

  Google ka filluar me përditësimet automatike të versionit të ri të shfletuesit të internetit Chrome i cili premton punë më shpejt dhe më stabil sesa ai deri më tani.

  Për fillim, Google ka avancuar të mekanizmin e njohur JavaScript engine V8 i cili ofron performansa 30 për qind më të mira tek faqet e internetit të cilat përdorin skriptet JavaScript.

  Kjo në kombinim me mekanizmin e ri Webkit engine mundëson shfletim më të shpejt dhe më të sigurt, derisa edhe stabiliteti i vet shfletuesit tani është më i madh pasi që ka 300 bug-a më pak në krahasim me versionin e parë.

  Pos përmirësimeve më pak të dukshme vizualisht në stabilitet dhe shpejtësi, Google në Chrome të ri i ka shtuar edhe disa mundësi të cilat i kanë kërkuar vet përdoruesit.

  Tek përdoruesit ekzistues shfletuesi vetvetiu do të bëj rifreskimin me versionin e fundit, derisa tjerët që janë të interesuar për Chrome atë mund ta marrin nga faqet e tij zyrtare.

  Google Chrome
  http://www.google.com/chrome
  http://www.telegrafi.com/?id=8&a=1271

  Temat e fundit