Internet Explorer 8 Beta - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Internet Explorer 8 Beta

· 2 · 527

Internet Explorer 8 Beta

· 2 · 527

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 25-08-2008, 02:09:55
  Pa dashur te jem negativ por keta pa rregulluar akoma versionin aktual 7 po fillojne te nxjerrin tjetrin qe sigurisht quhet IE8 :)

  Per me shume:
  http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/ie/ie8/getitnow.mspx

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 26-08-2008, 13:21:21
  Siç duket MS do të prezantoje një risi qe pak te tjerë deri tani kanë pasur guxim ta bëjnë, si ne rastin e Apple Computers me shfletuesin e tyre Safari dhe ndonjë sherbyes te tjetër te vogël pa ndonjë peshe ne tregun e Browser-ve. Behet fjale për një opsion te IE8 qe quhet "Privacy Mode".
  Me këtë opsion vizitoret do kenë mundësi te fshehin aktivitetin e tyre ne internet. Deri tani shfletuesit kryesore arrinin te mblidhnin te dhenat e akvitietit te perdoruesve të internetit duke shkelur kështu ne një fare mënyrë privatsine.
  Me këtë IE8 merr një note pozitive, por ngelet ende për t'u pare se si do të jetë ne te vërtetë.

  Temat e fundit