Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

· 1 · 385

Internet Explorer i rrezikshëm për përdoruesit

· 1 · 385

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 17-12-2008, 14:14:41
  ërdoruesit e shfletuesit më të popullarizuar të internetit, Internet Explorer, i rekomandojnë njëri-tjetrit që të kalojnë në ndonjë shfletues tjetër, derisa të mos rregullohet “vrima” serioze e sigurisë në këtë që e ka krijuar Microsoft, shkruan BBC.

  Sipas mendimit të ekspertëve të internetit, falë kësaj vrime në softuerë kriminelët mund t’ua marrin përsipër kompjuterin dhe t’ua vjedhin fjalëkalimet.

  Microsoft është duke e hulumtuar këtë problem dhe duke përgatitur një “arnim” urgjent i cili do duhej të rregullonte gabimin.

  Nga Microsoft lajmërojnë se më së shpeshti sulmohet versioni i shtatë i Internet Explorer që është edhe më i shpeshti tek përdoruesit. Mirëpo, prodhuesit tërheqin vërejtjen se edhe versionet tjera janë potencialisht të nënshtruara ndaj rrezikut.

  http://www.telegrafi.com/?id=8&a=876

  Temat e fundit