Microsoft dëshiron që të mos përdoret Internet Explorer 6 - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Microsoft dëshiron që të mos përdoret Internet Explorer 6

· 1 · 395

Microsoft dëshiron që të mos përdoret Internet Explorer 6

· 1 · 395

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 06-03-2011, 11:29:42
  Si duket, Microsoft është lodhur nga përdoruesit që ende përdorin Internet Explorer 6. Kjo mund të vërehet edhe nga kërkesa që Microsoft po u bën zhvilluesve që të fillojnë fushatën duke shtuar një shirit standard në faqet e tyre që do të paraqitet për përdoruesit që janë duke e shfletuar atë faqe me Internet Explorer 6.

  Shiriti mund të quhet si i bezdisshëm. Microsoft së fundi ka lëshuar Internet Explorer 9 dhe që ai nuk do të jetë i gatshëm për sistemet operative Vista SP2 dhe Windows XP.  Kështu që përdoruesit që përdorin këto sisteme operative do të mund të përdornin version 9 të shfletuesit Internet Explorer.

  Shiriti ka pamje të këtillë:  Versioni 8 i shfletuesit IE, i lëshuar para dy viteve, nuk mbështet teknologjinë HTML5. Nëse e shihni këtë shirit por nuk dëshironi ta shihni më, PC World Albanian përdoruesve që nuk mund të përdorin Internet Explorer 9 ua këshillon shfletuesit e tjerë shumë të mirë si Firefox, Google Chrome ose Opera./pcworldalbanian

  Temat e fundit