Microsoft lanson Internet Explorer 9 - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Microsoft lanson Internet Explorer 9

· 1 · 435

Microsoft lanson Internet Explorer 9

· 1 · 435

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 16-09-2010, 09:07:38
  Microsoft edhe zyrtarisht e ka lansuar versionin e ri të shfletuesit, Internet Explorer 9, për të cilin kompania thotë se do ta “zbukurojë web-in”.


  Beta versioni i shfletuesit IE9 është lansuar sot në Design Concourse Center në San Francisco në një gala mbrëmje, ku morrën pjesë gazetarë, zhvillues aplikacionesh, dhe punëtorë të Microsoft.

  Microsoft thotë se IE9 është rilindja e shfletuesit në internet. Sipas gjigantit softuerik amerikan, shfletuesi përfshin përputhje më të mirë me HTML5 dhe standarde të uebit, bashkë me mundësinë e transformimit të këtij shfletuesi në aplikacion interesant me “taskbar të Windows”. / Telegrafi

  Temat e fundit