Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox

· 1 · 557

Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox

· 1 · 557

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 26-06-2010, 01:09:48
  Mozilla lëshon nëntë arnime për Firefox  Mozilla ka arnuar nëntë pika të dobëta nga të cilat gjashtë janë cilësuar si kritike në kuadër të versioneve 3.5 e 3.6 të shfletuesit Firefox.

  Përditësimet të cilat janë në dispozicion të versioneve Firefox 3.5.10 e 3.6. rregullojnë nëntë pika të dobëta në secilin version me ç’rast tetë prej tyre ekzistojnë edhe në njërin edhe në tjetrin version, derisa dy janë specifike për secilën prej versioneve.

  Gjashtë nga pikët e arnuara të sigurisë janë vlerësuar si kritike që nënkupton se hakerët do të mund të dëmtojnë sistemin operativ të përdoruesve, e më pas ta shfrytëzojnë atë për instalimit e ndonjë softueri dashakeq në kompjuter. Dy pika të dobëta janë vlerësuar si mesatarisht të rrezikshme, derisa një është cilësuar si pak e rrezikshme. /Telegrafi/

  Temat e fundit