×
Hyrja
Profili

Opera lëshon 11.60 Beta

· 1 · 331

Opera lëshon 11.60 Beta

· 1 · 331

 • Postime: 26671
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  ne: 13-11-2011, 17:05:47
  Gjatë javës, Opera e ka lëshuar për shkarkim versionin e ri të Opera 11.60, i cili përfshin HTML5, mbështetje për mikro-data si dhe ECMAScript 5.1.
  Opera 11.60 beta përfshin edhe funksionin e ri i cili është kompatibil me HTML5, i cili mundëson funksionalitet më të mirë për zhvilluesit, si dhe integrim më të mirë, të përmirësuar për shfletuesit tjerë.

  Për më shumë, edhe fusha e shfletuesit të ri të Opera është pasuruar me funksione të reja, që përfshijnë edhe shiritin e ri-dizajnuar për kërkime, si dhe rezultate më të mira në History dhe Bookmarks.

  Ndërkaq, Opera 11.60 tani mundëson edhe shtimin e faqeve në Speed Dial, thjeshtë duke zgjedhur një yll në listën e adresave. / Telegrafi /
   

  Temat e fundit