Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7 - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7

· 1 · 377

Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7

· 1 · 377

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 22-02-2009, 20:22:06
  Seri e re sulmesh në Internet Explorer 7
  Përdorues të shumtë nuk përdorin opsionin Automatic Update në kuadër të sistemeve të tyre operative Windows, e siç raportojnë ekspertët e sigurisë, kjo është pikërisht arsyeja pse gjatë disa ditëve të fundit janë shënuar shfrytëzime më të shtuara të lëshimeve të cilat Microsoft para disa ditësh i ka arnuar.

  Në paketën e javës së kaluar të arnimeve të sigurisë Microsoft ka lëshuar një prej tyre e cila ka të bëjë me versionin e fundit të shfletuesit Internet Explorer dhe atë u ka bërë të mundur përdoruesve nëpërmes shërbimit Automatic Update.

  Për fat të keq, shumë përdorues e mbajnë të çaktivizuar këtë opsion, prandaj IE7 u ka mbetur “i hapur” për sulme.

  Tani nga tabori i Microsoft u bëjnë thirrje përdoruesve që këtë arnim ta bëjnë vetvetiu pasi që gjatë disa ditëve të fundit janë vërejtur shfrytëzime të kësaj “vrime” brenda Internet Explorerit.
  http://www.telegrafi.com/?id=8&a=1043

  Temat e fundit