Trojan si shtojcë e shfletuesit Google Chrome - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Trojan si shtojcë e shfletuesit Google Chrome

· 1 · 431

Trojan si shtojcë e shfletuesit Google Chrome

· 1 · 431

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 22-04-2010, 23:47:14
  Trojan si shtojcë e shfletuesit Chrome

  Hakerët kanë krijuar një virus trojan i cili duket si shtojcë për shfletuesin e internetit të kompanisë Google.

  Porosia spam tenton të mashtrojë përdoruesit për të instaluar gjoja shtojcën e cila u mundëson mënyrë më të mirë për organizimin e dokumenteve të tyre të cilat i kanë pranuar me anë të postës elektronike.

  Supozohet se faqja i dërgon përdoruesit deri tek një faqe të rrejshme të Google Chrome me shtojca e cila ofron dosjen dashakeqe.

  Përdoruesit të cilët janë më të njoftuar me punën e shfletuesit kanë vërejtur se shtojca në fjalë është .exe e jo .crx që nënkupton se është shtojcë përkatëse për Google Chrome. Trojani në fjalë bllokon qasjen në faqet e Google e Yahoo me ç’rast kompjuterët ridrejtohen në faqe të rrejshme. /Telegrafi/

  Temat e fundit