Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6 - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6

· 1 · 365

Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6

· 1 · 365

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 12-01-2010, 01:02:22
  Vjen versioni testues Mozilla Firefox 3.6
  Shfrytëzuesve të interesuar Mozilla u ka ofruar versionin para-final RC1 (release candidate 1) të shfletuesit Firefox 3.6, i cili nuk do të dalloj shumë nga ai përfundimtar.

  Firefox 3.6 RC1 sjell me vete rreth 70 përmirësime të vogla të cilat do ta bëjnë versionin e tanishëm më të shpejt, stabil dhe të sigurt në krahasim me atë paraprak. Firefoxi i ri do të hapet faqet edhe më shpejt se më parë, gjersa përmirësimet në fjalë do të duhej të dalloheshin në faqet të cilat kanë JavaScript në to.

  Nga risitë, në të gjendet opsioni Personas, i cili mundëson ndryshimin e shpejt dhe të thjeshtë të këtij shfletuesi të internetit. Gjithashtu, Firefox 3.6 RC1 është përshtatur edhe për punë në sistemet operative mobile si Maemo e Windows CE. http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-rc.html

  (c) Telegrafi.com

  Temat e fundit