Zbulohen lëshime të reja në Internet Explorer - Shfletuesit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zbulohen lëshime të reja në Internet Explorer

· 1 · 344

Zbulohen lëshime të reja në Internet Explorer

· 1 · 344

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 26-11-2009, 14:10:02
  Zbulohen lëshime të reja në Internet Explorer

  Një haker anonim ka publikuar detajet e lëshimit të ri të sigurisë brenda Internet Explorer, i cili mund të përdoret për sulm në kompjuter të përdoruesve.

  Pranuesit e listës së email-ave (mailing list) me emrin Bugtraq në fund të javës së kaluar janë njoftuar me lëshimin e ri brenda versioneve 6 e 7 të shfletuesit Internet Explorer, përderisa lëshimin e kanë vërtetuar edhe ekspertët e kompanisë Symantec. Dorën në zemër, në Symantec nuk kanë mundur të zbulojnë asnjë rast ku është shfrytëzuar lëshimi, mirëpo kanë vërtetuar ekzistimin e problemit dhe mundësinë e shfrytëzimit masiv të tij.

  Lëshimi është i pranishëm në versionet më të vjetra të Internet Explorer, derisa përdoruesit e versionit 8 nuk duhet të brengosen. Po ashtu, lëshimi është i pranishëm vetëm në sistemin operativ Windows XP me shtojcën SP3. /Telegrafi/

  Temat e fundit