Shkencë


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Biseda, diskutime dhe lajme rreth shkencës

elon musk dhe tesla makine elektrike.jpg

Pergjigje nga: omega, olti

Shtresa e ozonit

Ωμέγα
17-03-2021, 18:38:40
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


truri njeriut ne forme.jpg
Pergjigje nga: Lajmet, Parloté, olti

Hipnoza

12:51
04-06-2020, 07:43:05
 hipnoza.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-06-2020, 21:56:18

SpaceX e Elon Musk ben fluturimin historik ne hapesire

Nisja drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës e dy astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, u bë realitet të shtunën pasdite, pas një prove të dytë. Lëshimi i astronautëve, Kolonelit të Marinsave Doug Hurley dhe Kolonelit të Forcave Ajrore Bob Behnken, i jep fund një pauze nëntë vjeçare të NASA-s. R
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zalo Biçaku
27-05-2020, 15:42:18

Integrimi i sistemeve robotike

Ky është një studim i përgjithshëm mbi integrimin e sistemeve robotikë dhe hapave që duhet të ndërmerren për të realizuar një përshtatje të suksesshme të robotëve dhe pjesëve robotike njëra me tjetrën si dhe të robotit vetë me ambjentin e punës,gjithashtu tregohet se si zgjidhen integratorët dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe