Ari “bie” në Tokë së bashku me meteorët - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ari “bie” në Tokë së bashku me meteorët

Ari “bie” në Tokë së bashku me meteorët

· 1 · 682

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-09-2011, 23:04:09
Ar dhe materiale të tjerë të çmuar prezent në Tokë kanë rënë lehtë nga qielli me një bombardim meteorësh që ka ndodhur 3.9 milionë vite më parë.

Përfundimin e ka publikuar në Nature një studim britanik i koordinuar nga Matthias Willbold, i universitetit të Bristol.

Kur Toka ishte ende e re, shpjegojnë kërkuesit, hekuri i shkrirë ka rënë në qendër dhe ka formuar bërthamën, dukë tërhequr me vetë materiale të çmuara të planetit si ar dhe platin. /top channel

Temat e fundit