×
Hyrja
Profili

Ari “bie” në Tokë së bashku me meteorët

Ari “bie” në Tokë së bashku me meteorët

· 1 · 450

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-09-2011, 23:04:09
Ar dhe materiale të tjerë të çmuar prezent në Tokë kanë rënë lehtë nga qielli me një bombardim meteorësh që ka ndodhur 3.9 milionë vite më parë.

Përfundimin e ka publikuar në Nature një studim britanik i koordinuar nga Matthias Willbold, i universitetit të Bristol.

Kur Toka ishte ende e re, shpjegojnë kërkuesit, hekuri i shkrirë ka rënë në qendër dhe ka formuar bërthamën, dukë tërhequr me vetë materiale të çmuara të planetit si ar dhe platin. /top channel
 

"Dhe Se Bashku Dhe Si Vllazen"

Nisur nga DBezhaniRubrika Letra

Postimi i fundit 04-10-2013, 08:36:01
nga DBezhani
Meteorët zhdukën njeriun e lashtë dhe mamuthin

Nisur nga BerniRubrika Shkenca

Postimi i fundit 06-07-2012, 03:30:10
nga Ardit Dashaj
Benin seks ne tarrace..gruaja bie per ne toke por..

Nisur nga ßåßy ღRubrika Mix

Postimi i fundit 12-04-2012, 15:14:56
nga BVDGF
Në tokë mbi 8 milion specie

Nisur nga M A XRubrika Biologji / Kimi

Postimi i fundit 15-02-2012, 21:17:34
nga dreamm
Mars500, “zbarkon në Tokë” pas 520 ditësh

Nisur nga M A XRubrika Astronomi

Postimi i fundit 06-11-2011, 16:36:58
nga M A X