Audio-Kaseta mbush 50 vjec - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Audio-Kaseta mbush 50 vjec

Audio-Kaseta mbush 50 vjec

· 1 · 687

  • Postime: 27977
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-01-2012, 00:16:30
Kaseta muzikore mbush 50 vjec. “Philips” e shpiku në vitin 1962 dhe u prezantua në treg një vit më vonë.

Mjeti i hapi rrugë krizës së tregut diskografik, pasi i dha mundësi botës të zbulonte riprodhimin ilegal, si dhe atë për të bërë “compilation” personale.

Për më tepër, mund të dëgjohej në makinë dhe në kasetofonat e dorës. Me avancimin e teknologjisë kaseta mbeti në mes të rrugës mes periudhës “hifi” dhe realitetit të MP3-shit. /top channel

Temat e fundit