×

Audio-Kaseta mbush 50 vjec

· 1 · 294

Audio-Kaseta mbush 50 vjec

· 1 · 294

  • Postime: 22189
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-01-2012, 00:16:30
Kaseta muzikore mbush 50 vjec. “Philips” e shpiku në vitin 1962 dhe u prezantua në treg një vit më vonë.

Mjeti i hapi rrugë krizës së tregut diskografik, pasi i dha mundësi botës të zbulonte riprodhimin ilegal, si dhe atë për të bërë “compilation” personale.

Për më tepër, mund të dëgjohej në makinë dhe në kasetofonat e dorës. Me avancimin e teknologjisë kaseta mbeti në mes të rrugës mes periudhës “hifi” dhe realitetit të MP3-shit. /top channel
  • M'pelqe
    Kot fare
    Super