×
Hyrja
Profili

CEO i Amazon ndihmon në ndërtimin e një ore 10,000 vjeçare

CEO i Amazon ndihmon në ndërtimin e një ore 10,000 vjeçare

· 1 · 310

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 24-06-2011, 00:34:04
Një orë 10,000 vjeçare është duke u ndërtuar brenda një mali në Teksasin perëndimor. Ora do të lëvizë përpara njëherë në vit. Ajo gjithashtu përfshin një pjesë për shekuj e cila do të lëvizë vetëm një herë në 100 vjet. Një herë në 1,000 vjet do të bëhet lajmërimi nga ora nëpërmjet disa tingujve të veçantë.
Ora do të jetë 60.96 metra i gjatë kur të mbarojë. CEO dhe themeluesi i Amazon.com, Jeff Bezos është duke e ndihmuar këtë projekt.

Në malin ku do të vendoset ora janë të ndërtuara pesë dhoma për të shënuar përvjetorët: përvjetorët 1 vjeçar, 10 vjeçar, 100 vjeçar, 1,000 vjeçar dhe 10,000 vjeçar. /pcworld.al
 

Si te blejme ne Amazon?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 01-04-2020, 18:34:16
nga M A X
Si te rregjistrohem ne Amazon?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 01-04-2020, 18:31:17
nga M A X
Migrena - trajtimi, keshilla, cfare ndihmon kunder migrenes

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 19-02-2020, 21:22:32
nga M A X
Dieta kryesore për ndërtimin e muskujve!

Nisur nga CharlieRubrika Fitness

Postimi i fundit 02-07-2019, 18:14:13
nga M A X
Ju lutem, shpetojani jeten balerines 22-vjeçare

Nisur nga KisssRubrika Diskutime

Postimi i fundit 20-11-2013, 01:21:11
nga Kisss