×
Hyrja
Profili

E cuditshme

E cuditshme

· 2 · 1132

  • Postime: 28
  • Gjinia: Mashkull
m@ster
ne: 14-05-2008, 12:48:21
E Hape kete tem me qellim qe te informohemi dhe te diskutojme disa Fenomeneve Misterioze.

Piramidat e Egjipit

Per kto Piramida kam degjuar nje version se si mund te jen ndertuar
Thuhet se ato jane ndertuar nga nje Fuqi Jashtetokesore Aliene(UFO).Nje shkencetar Rus ka thene se mbas 27 vjetesh tre yje do zhvendosen ne te njejtin pozicion me 3 piramida ne Egjipt.Versioni vazhdon me tej nga nje shkencetar Polak i cili komentoi se mund te krijohet nje Portal Magnetik me permasa 1000 her me e shpejte se Shpejtesia e Drites.

Si mendoni ? Mendimi juaj edhe pasurimi me meteper informacione do ishte cool :)

  • Postime: 24
entiola
#1 ne: 03-09-2009, 19:55:42
Pershendetje :)

Kjo qe juve thoni eshte mese e vertete dhe ne nje emisiaon shkencor  ne nje media italiane tregohet per kete fenomen. Ne Rusi u formua nje grup kerkimor shkencor per zbardhjen e kesaj dileme. Ishin shkencetare qe benin kerkime mbi alienet dhe normal qe kishin me shume njohuri per ta. Pas disa kerkimeve te bera ne nje nga varret e piramidave u gjet nje qenie e ballcamosur  (keto ishin te paraqitura dhe me pamje filmike nga arkiva e asaj kohe). Per kete qenie kishte aludime dhe mendime te ndryshme pasi kishte shume pak ngjashmeri me njeriun. Ajo cka i beri me teper pershtypje ketyre shkencetareve ishte se kjo qenie ishte mbi 230 cm e gjate. Por duke qene se kjo qenie e ballcamosur kishte shume vite nuk mund te identifikohej.Pas disa perpunimeve me kompjuter duke vendosur ne menyre imagjinare shtresen e muskujve dhe me pas indeve dhe mishit u arrit te paraqitej nje pamjee fytyres shume e ndryshme nga njeriu. Zgavrat e syve ishin shume te medha ne krahasim me ne dhe pjesa e mandibules ishte me e vogel se pjesa esiperme e kraniumit.  Forma  e kokes ne teresi ushte ne forme konike.Zgavra e trurit ishte shume e madhe. Keto fakte cuan shkencetaret dhe grupin kerkimor te arrinin ne konkluzionin se kjo qenie ishte jashtetokesore pra nje ALIEN. Kerkimet u ndreprene per arsye se debatet per kete ceshtje ishin te ndryshme dhe qeverija e asaj kohe nuk donte te pranonte nje fakt te tille. Keshtu kjo ceshtje mbeti pezull. Mesohet vetem se pas kerkimeve nje pjese nga shkencetaret pesuan depresione , disa u cmenden dhe disa u vetvrane kurse per disa ende nuk dihet asgje pasi u zhduken ne menyre te mistershme