Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 17-10-2012, 23:05:14 »

Ditën e dielë, austraiku Felix Baumgartner theu rekordin e hedhjes më të lartë në botë, atë të zërit dhe shikueshmërisë në “Youtube”, nëpërmjet arritjes së tij të veçantë.

I ngritur nëpërmjet një balone të posaçme deri në lartësinë prej 39 kilometrash nga toka, parashutisti profesionist realizoi këtë arritje të pabesueshme, duke thyer një rekord të vendosur që në vitin e largët 1960.

Suksesi i tij, njëkohësisht u shndërrua në “epidemik” në internet, me gjithmonë e më shumë njerëz që përfituan nga fotografitë e hedhjes, për të realizuar montazhe argëtuese.

Këto janë vetëm disa prej këtyre imazheve komike. top channel
Postuar nga: Gerti1
« ne: 16-10-2012, 22:25:10 »

Hallall !
Postuar nga: erlehta
« ne: 15-10-2012, 19:39:53 »

Felix Baumgartner është bërë njeriu i parë që arrin të thyejë barrierën e shpejtësisë së zërit. Ditën e dielë arriti shpejtësinë 1342 km/h pasi u hodh nga një lartësi prej 39 kilometrash, në Nju Meksiko.

Gjithashtu 43-vjeçari theu edhe rekordin e hedhjes nga lartësia. Baumgartnerit iu deshën vetëm 10 minuta për të zbritur në tokë, në një hedhje ku vetëm metrat e para ishin me parashutë.

Thyhet barriera e shpejtësisë së zërit - Top Channel Albania - News - Lajme