Felix Baumgartner - Njeriu qe theu barrieren e zerit - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Felix Baumgartner - Njeriu qe theu barrieren e zerit

Felix Baumgartner - Njeriu qe theu barrieren e zerit

· 3 · 1989

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 15-10-2012, 19:39:53
Felix Baumgartner është bërë njeriu i parë që arrin të thyejë barrierën e shpejtësisë së zërit. Ditën e dielë arriti shpejtësinë 1342 km/h pasi u hodh nga një lartësi prej 39 kilometrash, në Nju Meksiko.

Gjithashtu 43-vjeçari theu edhe rekordin e hedhjes nga lartësia. Baumgartnerit iu deshën vetëm 10 minuta për të zbritur në tokë, në një hedhje ku vetëm metrat e para ishin me parashutë.
 

« Editimi i fundit: 07-12-2020, 12:04:21 nga M A X »

#1 ne: 16-10-2012, 22:25:10
Hallall !

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 17-10-2012, 23:05:14
Ditën e dielë, austraiku Felix Baumgartner theu rekordin e hedhjes më të lartë në botë, atë të zërit dhe shikueshmërisë në “Youtube”, nëpërmjet arritjes së tij të veçantë.

I ngritur nëpërmjet një balone të posaçme deri në lartësinë prej 39 kilometrash nga toka, parashutisti profesionist realizoi këtë arritje të pabesueshme, duke thyer një rekord të vendosur që në vitin e largët 1960.

Suksesi i tij, njëkohësisht u shndërrua në “epidemik” në internet, me gjithmonë e më shumë njerëz që përfituan nga fotografitë e hedhjes, për të realizuar montazhe argëtuese.

Këto janë vetëm disa prej këtyre imazheve komike. top channel
 

 

 

 

« Editimi i fundit: 07-12-2020, 12:04:49 nga M A X »

Temat e fundit