×
Hyrja
Profili

“Galactic Suite”, 3 mln dollare pushime ne hapesire

“Galactic Suite”, 3 mln dollare pushime ne hapesire

· 1 · 540

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 02-11-2009, 16:27:14
“GalacticSuite”, 3 mln dollare pushime ne hapesire


“Galactic Suite”, 3 mln dollare pushime ne hapesire
Njeshoqeri spanjolle ka planifikuar hapjen shume shpejt te nje hoteli nehapesire, duke nisur prenotimet qe tani.

"GalacticSuite Space Resort" do te quhet kompleksi ku pamja do jetespektakolare. Ne cmimin e kripur prej 3 milione eurosh, bashke medhomen jepet gratis edhe nje kurs stervitor 8 javor ne nje ishulltropikal.

Gjate qendrimit ne hapesire,turistet do kene mundesite shikojne lindjen e diellit plot 15 here, pasi nje rrotullim rrethTokes do ta kryejne per 80 minuta. Administratori i shoqerise, XavierClaramunt, ka theksuar se ky eshte projekti i se ardhmes.“Eshtenormale te mendojme se femijet tane mund te kalojne nje fundjave nehapesire”, shprehet ai.

“GalacticSuite” e themeluar ne vitin2007 synon te nise nje projekt me leshimin e nje kapsule ne hapesire meshpejtesi 30 mije km/h, e afte te mbaje 4 kliente dhe 2 astronaute. Perte harritur hotelin do te duhet nje dite e gjysme. Sipas shoqerisespanjolle, deri tani kane shprehur interes 200 persona, 43 prej tecileve kane prenotuar.  /top channel/

 

SpaceX e Elon Musk ben fluturimin historik ne hapesire

Nisur nga InfoZRubrika Shkenca

Postimi i fundit 01-06-2020, 21:56:18
nga InfoZ
Pushime on Top ne Top Channel

Nisur nga InfoZRubrika Televizion

Postimi i fundit 03-03-2020, 20:09:36
nga InfoZ
Ecja e parë në hapësirë nga astronaute femra

Nisur nga M A XRubrika Shkenca

Postimi i fundit 24-10-2019, 18:52:43
nga Ωμέγα
Per 600 dollare mund te besh dasmen ne McDonald's

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 08-10-2019, 16:47:20
nga M A X
Pushime ne jugun e Shqiperise😜

Nisur nga MihaliRubrika Mix

Postimi i fundit 07-10-2019, 23:11:52
nga ßåßy ღ